Tablety

Nowy Asus MeMO Pad 8 pierwszym tabletem z procesorem Intel Moorefield

Tomasz Popielarczyk
Nowy Asus MeMO Pad 8 pierwszym tabletem z procesorem Intel Moorefield
5

Ścisła współpraca Intela i Asusa nie jest dla nikogo niespodzianką. Tajwańczycy stosują już procesory Intel Atom nie tylko w swoich konstrukcjach z Windowsem, ale również tych pracujących pod kontrolą Androida. Na horyzoncie pojawia się kolejny gadżet - pod pewnym względem rewolucyjny. Asus MeMO Pad...

Ścisła współpraca Intela i Asusa nie jest dla nikogo niespodzianką. Tajwańczycy stosują już procesory Intel Atom nie tylko w swoich konstrukcjach z Windowsem, ale również tych pracujących pod kontrolą Androida. Na horyzoncie pojawia się kolejny gadżet - pod pewnym względem rewolucyjny. Asus MeMO Pad 8 będzie bowiem napędzany przez procesor wykorzystujący nowoczesną architekturę .

Intel ma w zanadrzu na ten rok dwie platformy. Dwurdzeniowa .

Pierwszym tabletem, który ma być napędzany przez jeden z nowoczesnych procesorów Intela będzie odświeżona wersja modelu Asus MeMo Pad 8. Informacje na jego temat ujawnił japoński operator komórkowy .

Duże wrażenie robią wymiary konstrukcji. Okazuje się, że nowy MeMO pad będzie mierzy zaledwie 7,4 mm grubości. Jego waga wyniesie natomiast 305 gramów. Inną niespodzianką pozostaje bateria - 3450 mAh to żałośnie mało. Czyżby nowe układy Intela były aż tak energooszczędne? To na razie pozostanie kwestią otwartą, ale skutecznie działa na wyobraźnię.

Nowy MeMO pad może namieszać w segmencie tabletów z kilku powodów. Przede wszystkim wielką niewiadomą pozostaje jego cena. Spodziewam się, że, zważywszy na intensywne inwestycje w rynek mobilny ze strony Intela, nie będzie ona szczególnie wygórowana. Wielkie nadzieje można pokładać również w samych procesorach, które jeszcze przed premierą wzbudzały duże emocje.

Tym samym powoli kreuje się przed nami przedbitewny krajobraz. Kilka dni temu pisałem bowiem o nowościach, jakie przygotowuje wchodzące w segment ARM AMD. Intel na pewno w tym kierunku nie pójdzie i intensywnie rozwija swoje rozwiązania x86. Batalia ta nie może się jednak odbyć bez takich firm, jak Qualcomm, Samsung czy MediaTek, które dziś mają już mocno ugruntowaną pozycję na rynku mobilnym. Kto wysunie się na prowadzenie? Sam jestem niezwykle ciekawy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

IntelTabletyasusintel atom