Felietony

Nowe wydanie Miro - stał się iTunes dla Androida?

Szymon Barczak
Nowe wydanie Miro - stał się iTunes dla Androida?
7

Tydzień temu Participatory Culture Foundation wydała najnowszą wersję Miro 4, aplikacji służącej do tej pory jedynie do pobierania podcastów/videocastów. Nową funkcją aplikacji, która zdobyła szeroki rozgłos, jest możliwość synchronizowania urządzeń z Androidem. Program stał się obecnie bogatszą, ot...

Tydzień temu Participatory Culture Foundation wydała najnowszą wersję Miro 4, aplikacji służącej do tej pory jedynie do pobierania podcastów/videocastów. Nową funkcją aplikacji, która zdobyła szeroki rozgłos, jest możliwość synchronizowania urządzeń z Androidem. Program stał się obecnie bogatszą, otwartoźródłową alternatywą dla DoubleTwist, które dostępne jest tylko na Windows i Mac, podczas gdy Miro dostępne jest także na Linuksa, a szykuje się także wersja na iPada. Nazwanie aplikacji iTunes'em dla Androida to grube stwierdzenie, ale są do tego solidne podstawy, bo PCF spisało się na medal.

Nowe opcje, które pojawiły się w tym wydaniu aplikacji to nie tylko synchronizowanie, ale także i konwertowanie plików do odpowiedniego formatu, streaming, dostępność sklepów z aplikacjami na Androida czy muzyką. Miro umożliwia pobieranie plików z torrentów, out-of-box skonfigurowany jest serwis z legalnymi torrentami YouTorrent. Opcja konwertowania będzie użyteczna dla tych użytkowników, którzy pobierają pliki z torrentów, bo nie będą oni musieli zajmować sobie głowy samodzielnym konwertowaniem, ba, nawet nie muszą wiedzieć jaki format obsługuje ich telefon, bo tym zajmie się Miro. W programie pojawił się dodatkowo Amazon Store, gdzie można zakupić aplikacje oraz pliki mp3.

W przyszłości w Miro mają pojawić się m.in. inteligentne playlisty znane z iTunes. W tym celu do aplikacji wdrażana jest obsługa metadanych. Warto także wspomnieć, że program ten obsługuje podcasty domyślnie, bo takie było początkowe założenie projektu, podczas gdy konkurent DoubleTwist wciąż obiecuje wdrożenie tej funkcji w wersji na Mac.

W przeciągu tygodnia zdążyła zostać wydana wersja 4 z poprawkami, czyli 4.0.1. Jest ona dostępna do pobrania za darmo na stronie aplikacji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

itunes