Felietony

Nowe twarze i pióra na Antyweb

Grzegorz Ułan
Nowe twarze i pióra na Antyweb
25

Jak zdążyliście już zauważyć, nowy rok przyniósł nam znaczne poszerzenie grona redaktorów na Antyweb. Są to zgoła różne osoby z odmiennymi zainteresowaniami i tematami, którymi dzielą się z Wami na naszym blogu. Większość z nich pisze dla Was codziennie i opisuje nowinki z różnych dziedzin technolog...

Jak zdążyliście już zauważyć, nowy rok przyniósł nam znaczne poszerzenie grona redaktorów na Antyweb. Są to zgoła różne osoby z odmiennymi zainteresowaniami i tematami, którymi dzielą się z Wami na naszym blogu. Większość z nich pisze dla Was codziennie i opisuje nowinki z różnych dziedzin technologicznych, jak i w szerszym aspekcie, opisując interesujące i przekrojowe tematy, zgodne z ich zainteresowaniami i zdobytą wiedzą.

Dziś chcielibyśmy ich wszystkich Wam bliżej przedstawić, a zaczniemy od dwóch redaktorów, którzy akurat nie piszą codziennie, ale uraczają Was obszernymi materiałami, wypełnionymi ciekawą wiedzą i własnymi przemyśleniami. Poznajcie Dorotę Konowrocką i Pawła Książka (Paweł na swoim profilu nie ma jeszcze wpisów, wszystkie dotychczasowe publikowane były jako gościnne, ale liczymy, że w niedługim czasie się zapełni).

Dorota Konowrocka

Przez 12 lat dziennikarka tygodnika Computerworld, przez cztery lata autorka cotygodniowych wywiadów z cyklu EnFace z najbardziej interesującymi postaciami polskiej branży IT. Od 2007 roku realizuje się również jako tłumaczka literatury anglojęzycznej. Lubi twarde dane, niebanalne refleksje nietuzinkowych bohaterów i odległe skojarzenia. Prywatnie matka trójki obiecujących testerów wszelkich technologii i właścicielka zupełnie nietechnologicznego konia Emitera.

Paweł Książek

e-sportem pasjonuje się od kilku lat, od początku jako redaktor. Zaczynał pisać w małej redakcji nieistniejącego już gamingu peXg, aby następnie przejść do wówczas jednego z największych portali na polskim podwórku - Cybersport.pl. Tam spędził półtorej roku, uczestnicząc także w eventach, organizowanych przez jego pracodawcę. Pierwszym turniejem, który miał okazję odwiedzić był Pan - European Tournament w 2009 roku, czyli międzynarodowe rozgrywki kobiet w Counter-Strike'u, odbywające się w Łodzi.

Przez kolejne lata bywał na większości imprez e-sportowych organizowanych w Polsce, współpracując z wieloma redakcjami i gamingami. Paweł organizował także turniej Quake'a Live w Ostrowcu Świętokrzyskim, w którym zagrała krajowa czołówka, w tym Maciej "av3k" Krzykowski, jeden z najlepszych graczy na świecie. W 2012 roku razem z Marcinem Kilarem, byłym współpracownikiem, wpadli na pomysł stworzenia Esportowej Paczki. Jest to akcja, w której e-sportowcy pomagali podopiecznym z Domu Dziecka w Krośnie.

Prywatnie student drugiego roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Do niedawna pracownik lokalnego tygodnika.

A teraz pozostali nowi redaktorzy, którzy są z Wami na co dzień.

Kamil Ostrowski

Wychowałem się razem z komputerem. Od małego spędzałem dużo czasu na fotelu, przy biurku, zaangażowany tym, co dzieje się na ekranie. Rodzice, trudno im się dziwić, uznali że to wieszczy mi przyszłość informatyka, jednak w klasie maturalnej zrobiłem im psikusa i ni z tego, ni z owego oznajmułem, że chcę studiować prawo. Obecnie trzeci rok.

Nie przeszkadza mi to jednak interesować się e-sportem, grami wideo i nowymi technologiami. Pracowałem dla Axel Springer Polska przy portalu Playpc.pl i Gamezilla, obecnie poza, Antywebem, publikuję na stronach Gry-OnLine.pl i Gameplay.pl.

Lubię gadżety, cyfryzację życia i rozszerzoną rzeczywistość. Gdybym mógł, przeniósłbym się do powłoki cyborga, albo chociaż „zainstalował” sobie augmentacje własnego ciała. Będę pierwszym w kolejce do kupienia Google Glass.

Paweł Aleksandruk

Zgłębia tematykę biznesów internetowych a meandry startupów nie są mu obce, choć ciągle uczy się na błędach i odkrywa coś nowego;). Głęboko zainteresowany zagadnieniami freelance, outsorcingu, crowdfundingu czy szeroko pojętej pracy w chmurze. Pasjonat nowych technologi i internetu, niepoprawny gadżeciaż i fan wszelkich nowości dotyczących technologii mobilnych i nie tylko. W sieci od czasów archaicznych początków polskiego internetu, piszczących modemów i niewyobrażalnie (dziś) niskiej prędkości transferu.

Zawodowo związany z marketingiem internetowym i blogowaniem - od strony technicznej - "krzewiciel" wspaniałości Wordpressa. Próbuje swoich sił jako przedsiębiorca internetowy stawiając sobie za cel zbudowanie od podstaw swojego, osobistego biznesu internetowego nad którym pracuje w trybie “garażowym” po godzinach.

W czasie wolnym fan dalekowschodniego kina akcji i wschodnich sztuk walki ze szczególnym zamiłowaniem do Kung-Fu. Uwielbia podróżować i poznawać inne kultury. W przeszłości pasjonat fotografii, sportów ekstremalnych, szkoły przetrwania, gry w szachy i dobrych książek - ciągle planujący powrót do korzeni lub integrację hobby z nowoczesną technologią - ma już szachy na tablecie i czyta e-booki;).

Podzieli się z wami swoimi przemyśleniami z zagadnień wymienionych powyżej;) ale przede wszystkim związanych z internetem, technologiami, biznesem, społecznościami czyli tym wszystkim czego szukacie na AntyWeb.

Karol Kopańko

Student Szkoły Głównej Handlowej, więc teoretycznie przyszły ekonomista, choć nie planuje związać swojej przyszłości z obracaniem pieniędzmi, co zanudziłoby go na smierć. Posiada głowę pełna pomysłów, którymi (oprócz Antywebu) dzieli się na łamach miesięcznika Magiel, a także kanale YouTube, który dopiero rozkręca. Oddany twórca szeroko pojętej kultury - laureat konkursów literackich, których efektem było wydanie zbioru jego opowiadań pt. Alter Ego (następne w przygotowaniu).

Na Antywebie stara się przelewać na wirtualny papier swoje spostrzeżenia dotyczące nowych technologii i trendów, wpływających na sposób w jaki spędzamy swój wolny czas. Opisuje rozwój sektorów: mobilnych, konsolowych, społecznościowych i gamingowych, z którymi związany jest praktycznie przez całe życie.

Ubóstwia ciekawe filmy, wciągające gry, lubi zmęczyć się grając w siatkówkę, ciężko go oderwać od trzymających w napięciu książek.

Robert Kostka

Zapalony trend watcher. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie badań rynkowych, strategii komunikacji i analizie mediów. Wykładowca w polsko-włoskiej szkole mody i desingu VIAMODA, prowadzi zajęcia na temat metodologii prognozowania trendów.

Autor tekstów z dziedziny marketingu, nowych technologii i rynku treści cyfrowych oraz bloga Trend Scout (trendfuture.wordpress.com). Od niedawna zajmuje się też wprowadzaniem innowacji na rynek – Inpingo Digital Publishing Solutions.

Na AntyWebie zamierza pisać o nowych trendach, innowacjach, analizować rynek mediów i bacznie przyglądać się zmianom na rynku książki cyfrowej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

antyweb