Felietony

Nowe na Facebooku czyli Friendship Pages

Grzegorz Marczak
Nowe na Facebooku czyli Friendship Pages
6

Na blogu Facebooka jeden z inżynierów pochwalił się dzisiaj swoim projektem, który właśnie został oficjalnie wdrożony. Friendship Pages (bo tak to cudo się nazywa) mają być miejscem łączącym wszystkie informacje dotyczące dwojga znajomych, przyjaciół z serwisu. Nowy rodzaj stron dostępny będzie dla...

Na blogu Facebooka jeden z inżynierów pochwalił się dzisiaj swoim projektem, który właśnie został oficjalnie wdrożony. Friendship Pages (bo tak to cudo się nazywa) mają być miejscem łączącym wszystkie informacje dotyczące dwojga znajomych, przyjaciół z serwisu. Nowy rodzaj stron dostępny będzie dla dwóch osób, które często się komunikują, wymieniają ze sobą dużo informacje są razem oznaczone na zdjęciach na Facebooku itp. Powstanie więc strona pokazująca historię naszych interakcji z naszym znajomym.

Gdzie możemy znaleźć Friendship Pages? Link do nowego rodzaju stron ma być widoczny pod wpisami naszego znajomego na ścianie, pod jego zdjęciem itp. Pomysłodawca tego nowego rodzaju stron ma nadzieję, że dzięki nim znajomi będą mogli wspólnie powspominać ciekawe imprezy, wyjazdy na których wspólnie byli czy też zabawne sytuacje z ich życia.Możliwe, że jest to kolejny strzał Facebooka w dziesiątkę ale dla mnie jest to zupełnie zbędny dodatek. Możliwe, że nie jestem w targecie lub też w nieco inny sposób korzystam z FB niż przeciętny internauta z US. Jedno jest pewne Friendship Pages wygenerują kolejne miliony stron, więcej miejsca na reklamy i pewnie też więcej odsłon i czasu jaki użytkownicy spędzają (choć oczywiście nie sądzę aby była to główna motywacja do wprowadzenia tego typu opcji).

Pytanie natomiast jak z prywatnością takich miejsc? Czy tylko my i nasz znajomy będą widzieli taki zestaw informacji czy też znowu będzie trzeba zarządzać kolejnym zestawem uprawnień? Kto w ogóle jeszcze będzie widział te strony? Facebook powie za chwilę , że na stronie "przyjaciół" jest tylko miks z ogólnie dostępnych informacji, zdjęć itp. Tylko, że nie wszystkim może się podobać iż ktoś w tak oczywisty i przejrzysty sposób może przejrzeć ich relacje z inną osobą.

Ps. Dajcie znać czy widzieliście tego typu strony dla przyjaciół ? Ja z pewnością zobaczę ja na końcu bo do tej pory właśnie jako ostatni widzę wszelkie zmiany na Facebooku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebook