Moje przemyślenia

Aro Mobile za $20 milionów - naprawdę świetny dodatkowy interfejs do Androida

Grzegorz Marczak
8

Aro Mobile to produkt, który powstaje od 3 lat. Tworzony jest "po cichu" ale za to przy wsparciu inwestora z 20 milionami dolarów. Poczałkowo czytając o tym, że aplikacja ta ma usprawnić interfejs użytkownika w programach takich jak kontakty, kalendarz, przeglądarka czy książka adresowa byłem raczej...

Aro Mobile to produkt, który powstaje od 3 lat. Tworzony jest "po cichu" ale za to przy wsparciu inwestora z 20 milionami dolarów. Poczałkowo czytając o tym, że aplikacja ta ma usprawnić interfejs użytkownika w programach takich jak kontakty, kalendarz, przeglądarka czy książka adresowa byłem raczej sceptycznie nastawiony do kolejnego innowacyjnego produktu który będzie nakładką na OS-a.

Po obejrzeniu nagrania z wersją demonstracyjną zmieniłem jednak zdanie. Przede wszystkim Aro Mobile nie jest jednak nakładką na system - jest dodatkiem do systemu, który bardzo ściśle zintegrowany jest z samym sercem smarfona czyli systemem operacyjnym.

Aro wykorzystuje wszystko to co daje system dokładając to tego dużo więcej integracji i połączeń między aplikacjami. Aro jest też w pewnym sensie inteligentne gdyż potrafi w mailu rozpoznać imię i nazwisko osoby i zaproponować nam kolejne akcje takie jak chociażby dodanie do kontaktów. Tak samo będziemy mogli szybko z maila dodać nowe wydarzenie w kalendarzu czy znaleźć miejsce wspominane w korespondencji.

To jednak tylko fragment tego co potrafi ARO. Trudno trochę opisać atrakcyjność interfejsu Aro - polecam więc obejrzeć film demo pokazujący całość w akcji:Przy okazji Aro jest też dobrym przykładem na różnice pomiędzy otwartym Androidem i zamkniętym iOS-em. Twórcy Aro zapytani dlaczego Android odpowiedzieli, że w iOS nie da się tak bardzo zintegrować z systemem i że Android ma naprawdę świetną architekturę pozwalającą na dużo więcej niż iOS. Oczywiście nie oznacz to, że nie powstanie Aro na iOSa - nikt kto robi aplikacje dla smartphonów nie może przecież zrezygnować z tak dużego gracza.

Patrząc na Aro, które mi osobiście bardzo się podoba zastanawia mnie tylko czy nie jest to produkt, który największe szanse miałby tak z 2 lata temu?

Ps. Aro jest obecnie w zamkniętej wersji beta - na Techcrunch rozdają natomiast 1000 zaproszeń.

.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Android