Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Akcja Partnerska

Czyżby rewolucja w świecie laptopów? Nowe sprzęty ASUS-a pokazane na Computex robią wrażenie

PW
Paweł Winiarski
20

Gdzie najlepiej pokazać nowe laptopy? Nie na MWC, nie na IFA, ale na Computex, czyli corocznych targach odbywających się w Taipei. Jak prezentują się bardzo ciekawe ZenBook Pro Duo i ZenBook Duo oraz jakie jeszcze nowe urządzenie pokazała na Tajwanie firma? Zobaczcie sami.

ZenBook Pro Duo i ZenBook Duo to nowe, w zasadzie zupełnie inne wcielenia popularnej w naszym kraju serii laptopów. Pamiętacie ekrany w gładziku? ASUS poszedł o krok dalej i przygotował jeszcze większy ekran, który umieścił nie pod, a nad klawiaturą. W modelu Pro Duo wcisnął również naprawdę mocne podzespoły. Od sprzętu odciągano mnie siłą i jestem bardzo ciekawy jak wypadną jego dłuższe testy, szczególnie jako maszyny do codziennej pracy, w tym montażu wideo w Adobe Premiere Pro.

Na specjalnej prezentacji (jak i wcześniejszym, przedpremierowym pokazie) zaprezentowano również nowe, “zwykłe ZenBooki”. Wszystkie trzy kompaktowe ultrabooki otrzymały nowy gładzik dotykowy ScreenPad 2.0 (5,65 cala) wspierany oprogramowaniem ScreenXpert.

ZenBook doczekał się też specjalnego jubileuszowego modelu z okazji 30. urodzin ASUS-a. Pokazano ponadto limitowaną edycję laptopa ASUS ZenBook Edition 30, który powstał z okazji 30. lecia ASUS-a. Wygląda bardzo elegancko.

Jubileuszową wersję otrzymał również ZenFone 6. Tył rocznicowego egzemplarza zdobi inspirowany filozofia Zen wzór, urządzenie pokryto szkłem o ergonomicznym zakrzywieniu 3D. Mamy tu też fajne, wytłoczone logo Edition 30. Oryginalny design to jednak nie wszystko, ulepszono bowiem również podzespoły drzemiące w urządzeniu. ZenFone 6 Edition 30 ma 12GB pamięci RAM i 512GB pamięci na dane.

To tyle tytułem wstępu, a teraz zapraszam na materiał wideo, w którym możecie zobaczyć jak prezentują się nowe urządzenia.

Materiał powstał we współpracy z firmą ASUS.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: