Płatności i bankowość

Nowe konta bankowe w mBanku jeszcze bardziej darmowe

GU
Grzegorz Ułan
25

Tytuł trochę przewrotny, jednak oddający w jakiś sposób oferty naszych banków, które ostatnimi czasy się pojawiły. Wszystkie największe w Polsce banki mają w swojej ofercie darmowe rachunki, jednak tę "darmowość" uzyskamy dopiero po spełnieniu pewnych warunków. Zwykle jest określona liczba transakcji bezgotówkowych czy odpowiednie wpływy na konto.

Aktualnie mBank oferuje darmowe konto dla klientów indywidualnych, pod warunkiem zrealizowania 5 bezgotówkowych transakcji w miesiącu, w przeciwnym wypadku bank obciąża klientów kwotą 4 zł. Podobnie, wypłaty z bankomatów są darmowe, ale powyżej 100 zł i tylko w bankomatach Planet Cash, Santander Bank Polska S.A. i Euronet. Nowe konta będą miały te warunki jeszcze korzystniejsze.

Od lutego mBank będzie oferował nowe konto na nowych warunkach dla klientów indywidualnych dorosłych oraz nowy rachunek dla młodych. Nowe eKonto będzie pozbawione opłat za otwarcie i prowadzenie, brak opłat za kartę płatniczą pod warunkiem zrealizowania tylko jednej transakcji bezgotówkowej w miesiącu. Warunek mniejszy, ale opłata większa, bo 7 zł, jeśli nie wykonamy tej jednej transakcji. Dodatkowo rozszerzona zostanie liczba bankomatów z bezpłatną wypłatą kwot powyżej 100 zł na wszystkie bankomaty w kraju oraz wprowadzono 3 pierwsze wypłaty za granicą jako darmowe. W przypadku nowego rachunku dla młodych nie będzie warunku jednej transakcji w miesiącu, by korzystać z darmowej karty płatniczej.

Piotr Puchalski, dyrektor departamentu klienta młodego, masowego i bankowości transakcyjnej w mBanku:

Upraszczamy ofertę, ponieważ sądzimy, że w dzisiejszym, bardzo zagonionym świecie, klienci potrzebują prostych, przejrzystych rozwiązań. U nas nie trzeba wybierać, wszystkie opcje w nowych rachunkach są właściwie darmowe przy minimalnym poziomie aktywności.

Nowe konta dostępne będą dla nowych jak i obecnych klientów mBanku. Klienci, którzy korzystają z aktualnej oferty i konta, będą mogli szybko i bezpłatnie zmigrować do nowego konta, udostępnionego na nowych warunkach.

Źródło: mBank.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu