Polska

Zupełnie nowe HBO Go wylądowało! Odświeżony wygląd i nowe platformy

Konrad Kozłowski
Zupełnie nowe HBO Go wylądowało! Odświeżony wygląd i nowe platformy
34

Bez żadnych zapowiedzi HBO Polska odświeżyło swoją platformą VOD HBO Go w przeglądarce, w aplikacjach mobilnych oraz wydało nową aplikację dla PS4 i Apple TV.

Po odwiedzeniu adresu www.hbogo.pl naszym oczom ukaże się całkowicie nowa wersja strony głównej. Oprócz flaowych producji, które znajdziemy w usłudze, pojawiła się także sekcja z platformami, gdzie HBO Go można oglądać. Tutaj obecne są oczywiście smart TV, tablety, smartfon oraz komputer, ale cieszyć mogą jasno przedstawione Apple TV, Chromecast i konsola. W tym ostatnim przypadku mowa przede wszystkim o świeżej wersji aplikacji dla PS4, którą już teraz możecie pobrać z PS Store.

Nowe HBO Go

Po zalogowaniu się do wersji www lub aplikacji mobilnej, zobaczymy, że HBO Go postawiło na ciemne, całkowicie czarne tło - podobnie jak w amerykańskim HBO Now. W połączeniu z miniaturkami okładek filmów oraz seriali i karuzeli z nowościami oraz treściami polecanymi wygląda to naprawdę fajnie. Bardzo mi się spodobała ta wizualna metamorfoza.

Co istotne, nareszcie zdecydowano się zmienić sposób przeglądania podstron seriali - pomiędzy sezonami i odcinkami przełącza się teraz o wiele wygodniej, gdyż zrezygnowano z rozwijanych list na rzecz zakładek. Delikatnie odświeżono też sam odtwarzacz, by lepiej komponował się z resztą serwisu.

Jestem pewien, że zdecydowana większość treści jest teraz dostępna w HD i faktycznie uzyskanie takiej rozdzielczości jest możliwe. A co ważniejsze, jeśli dysponujemy odpowiednim łączem, to wyższa rozdzielczość "zaskakuje" naprawdę szybko. Ponadto pojawiła się możliwość wyboru wielkości napisów oraz opcja stałego ustawienia wersji językowej zgodnie z preferowanym sposobem oglądania – w serwisie można wybierać opcję z lektorem, oryginalną, z napisami polskimi lub angielskimi, lub dubbing, jeśli jest dostępny.

HBO Go na Android i iOS

Odnowione HBO Go zawitało także do Google Play i App Store - zupełnie nowe aplikacje musicie ponownie pobrać na swoje urządzenia i zalogować się na swoje konto. Na smartfonach i tabletach również uświadczycie miły dla oka interfejs, a sama nawigacja po aplikacji stała się o wiele wygodniejsza. Co istotne, jest to ta sama aplikacja, z której korzystają użytkownicy innych, sąsiednich krajów - wcześniej Polacy dysponowali własną, rozwijaną przez lokalny oddział wersją, która dedykowana była naszemu rynkowi.

Chromecast, Apple TV i PlayStation 4

 

Problemy z Chromecastem zostały zażegnane (sprawdzałem, wszystko działa jak powinno), a dodatkowo zyskaliśmy możliwość oglądania HBO Go na innych urządzeniach, które stoją w okolicy telewizora - Apple TV (zdjęcie powyżej) i PlayStation 4. Kogo brakuje? Konsoli Microsoftu, Xbox One, której najnowsza wersja Xbox One X miała niedawno premierę.

Czego jeszcze brakuje? Na tę chwilę ubolewam nad brakiem osobnej aplikacji dla Android TV oraz możliwości wykupienia dostępu do HBO Go niezależnie od oferty któregokolwiek operatora/usługodawcy. To ostatnie zostało przesunięte w czasie względem innych państw europejskich prawdpodobnie z powodu startu nowej oferty Player+, która zawiera kanały HBO na żywo oraz całą bibliotekę VOD HBO Go.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu