Felietony

Nowa wiadomość na Gmailu. Świetny pomysł!

Grzegorz Ułan
Nowa wiadomość na Gmailu. Świetny pomysł!
31

Dosłownie nowa. Teraz całkiem inaczej - wygodniej, szybciej i funkcjonalniej będzie można korzystać z tego webmaila. Zapewne większość z Was przywita dziś ten komunikat po uruchomieniu przycisku utworzenia nowej poczty. Możemy zatwierdzić włączenie już teraz albo wypróbowanie nowej opcji (można c...


Dosłownie nowa. Teraz całkiem inaczej - wygodniej, szybciej i funkcjonalniej będzie można korzystać z tego webmaila. Zapewne większość z Was przywita dziś ten komunikat po uruchomieniu przycisku utworzenia nowej poczty. Możemy zatwierdzić włączenie już teraz albo wypróbowanie nowej opcji (można cofnąć tę operację później).

Oczywiście dałem wypróbuj i nie pożałowałem. Po prawej stronie uruchamia się małe okienko wiadomości, coś na kształt okienka czatu.

Na początek mały samouczek, a po chwili możemy zacząć już korzystać z nowego modułu tworzenia wiadomości.

Podczas pisania nowej wiadomości od teraz mamy cały czas dostęp do pozostałych wiadomości na skrzynce. Nie trzeba minimalizować czy otwierać w nowym oknie. Co więcej możemy uruchomić kilka takich okien wiadomości i przechodzić z jednego do drugiego, tak samo jak pomiędzy oknami czatu, cały czas mając w tle naszą skrzynkę. Wielkość okna można dowolnie zwiększać lub zmniejszać.

Nowe okno jest w pełni funkcjonalne z wszystkimi opcjami formatowania czy wstawiania zdjęć z poprzedniej wersji, dodatkowo w przyszłości pojawi się tu opcja wysyłania zaproszeń do wydarzeń na Google Plus.

Zapraszam do testowania, oczywiście wszystkich tych, którym się już pojawiła ta opcja. Instrukcje cofnięcia tej operacji i powrotu do starego systemu tworzenia wiadomości znajdziecie na tej stronie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

nowy gmail