Mobile

Nowa wersja SkyDrive dla iOS pokazuje pazurki

Konrad Kozłowski
Nowa wersja SkyDrive dla iOS pokazuje pazurki
8

Dostęp mobilny do naszych danych w chmurze to jeden z filarów sensu istnienia takiej usługi, dlatego możliwości aplikacji dostępnych dla smartfonów i tabletów odgrywają bardzo ważną rolę podczas wyboru jednej z nich. Po pewnych "przygodach" Microsoftowi udało się odświeżyć aplikację SkyDrive'a dla i...

Dostęp mobilny do naszych danych w chmurze to jeden z filarów sensu istnienia takiej usługi, dlatego możliwości aplikacji dostępnych dla smartfonów i tabletów odgrywają bardzo ważną rolę podczas wyboru jednej z nich. Po pewnych "przygodach" Microsoftowi udało się odświeżyć aplikację SkyDrive'a dla iOS, zaś ostatnia aktualizacja przynosi między innymi wyczekiwane zmiany w wyglądzie i integrację z pozostałymi aplikacjami tej firmy.

Co prawda od momentu premiery siódmej odsłony systemu iOS minęło już trochę czasu, lecz proces aktualizacji aplikacji (głównie pod względem wizualnym) nadal trwa. Microsoft nie spieszył się z odświeżeniem swoich programów, lecz gdy już doczekaliśmy się efektów ostatnich prac to nie będę ukrywał, że warto było zaczekać.

Inspiracja stylem iOS7 przy projektowaniu nowego mobilnego SkyDrive'a nie okazała się przesadna. Zachowany został poprzedni układ aplikacji, który sprawdza się znakomicie - odświeżone zostały jednak graficzne oraz delikatnie zmieniono kolorystykę interfejsu. O wiele istotniejsze są jednak nowości w funkcjonalności aplikacji. To, co do tej pory oferowały inne usługi, czyli opcję automatycznej synchronizacji zdjęć z chmurą, pojawiło się także w SkyDrive.

Do wyboru mamy dwie możliwości - wysyłania zdjęć w rozmiarze oryginalnym oraz pomniejszonym. Drugą z nowości jest funkcja otwierania dokumentów, skoroszytów i prezentacji dostępnych w SkyDrive za pomocą aplikacji Office (o ile ta jest zainstalowana na urządzeniu). Podobnie rozwiązano podgląd i edycję plików programu OneNote, który dostępny jest jako odrębna aplikacja.

Dla osób na co dzień korzystających z tych rozwiązań, w tym mnie, są to naprawdę ważne zmiany. Niestety obecne ograniczenia są dosyć problematyczne - mobilny Office dostępny jest jedynie dla subskrybentów Office 365, więc dla sporej części użytkowników sytuacja wcale nie uległa zmianie.

Nowej wersji aplikacji dla iOS7 doczekał się także jeden z konkurentów SkyDrive'a - Dropbox. Która z aktualizacji bardziej przypadła Wam do gustu?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu