Komunikatory

Nowa wersja multikomunikatora Franz z synchronizacją danych i już jako Open Source

GU
Grzegorz Ułan
23

Po raz pierwszy pisaliśmy Wam o tym projekcie w 2016 roku, wtedy dostępny był w wersji beta na Windowsa i Linuksa, teraz twórcy programu wydali już piątą wersję Franz 5 i udostępnili jego kod źródłowy na Githubie.

Tak więc nie spoczywają na laurach, rozwijają ten projekt systematycznie od dłuższego czasu, a udostępnienie kodu powinno sprzyjać jeszcze szybszemu rozwojowi, dzięki wsparciu społeczności programistów.

Obecna wersja multikomunikatora Franz różni się drobnymi zmianami w wyglądzie oraz zaimplementowaniu w niej synchronizacji dodawanych usług. Jeśli nie macie jeszcze konta, po uruchomieniu programu wystarczy założyć takowe na swój adres email.

Po czym można już dodawać usługi, które będą do niego przypisane. A jest ich niezliczona ilość. Mamy tu najbardziej popularne komunikatory jak Messenger, WhatsApp, Skype czy nawet Gadu-Gadu, jak i usługi typu Slack, Trello, Google Keep czy w końcu Gmail i Outlook.

Opcji dodatkowych jest niewiele, możemy ustawić tu zachowanie się aplikacji w systemie, zmienić język czy włączyć sprawdzanie pisowni.

Jak ze zużyciem pamięci? Dodałem 4 usługi do aplikacji i zużycie wahało się w przedziale pomiędzy 40 MB w stanie spoczynku, a 200 MB podczas korzystania, myślę, że jakbym uruchomił je wszystkie w przeglądarce mogłoby się to zwiększyć kilkukrotnie. Nie wspominając o uruchomieniu aplikacji desktopowych, każdej z osobna dla tych usług.

Franz 5 dostępny jest do pobrania na system Windows, Mac OS i Linuksa.

Strona główna projektu Franz 5.
Linki do pobrania Franz 5

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: