System operacyjny i przeglądarka Chrome stają się prawdziwymi platformami, a to przede wszystkim z powodu rosnącego z dnia na dzień sklepu Chrome Web ...
System operacyjny i przeglądarka Chrome stają się prawdziwymi platformami, a to przede wszystkim z powodu rosnącego z dnia na dzień sklepu Chrome Web Store. Nic dziwnego, że Google pragnie uczynić swój sklep jeszcze lepszym, między innymi umożliwiając nam łatwo odnaleźć aplikacje, które dostępne są również na Androida oraz te, które są popularne w naszym regionie.
Za nami kilka poważnych uaktualnień sklepu Chrome Web Store - prawdopodobnie najważniejszą z nich jest umożliwienie dodawania przeze deweloperów aplikacji działających bez połączenia z Internetem. To spory krok jeżeli chodzi o komputery z systemem Chrome OS, a także i niemała szansa dla autorów aplikacji na stworzenie uniwersalnego programu dla co najmniej trzech platform jednocześnie. Nie można także zapomnieć o dodatkach do Dysku i Dokumentów Google, które również doczekały się własnej kategorii w sklepie.
Wiele jednak mówi się o (mało mimo wszystko) prawdopodobnym połączeniu dwóch produktów Google, czyli Androida i Chrome OS. Jakiś czas temu pojawiła się informacja, o tym że obydwa systemy w pewnym momencie zostaną zintegrowane, lecz nieco później Google krótko ucięło tę kwestię stwierdzając, że jeszcze przez dłuższy czas obydwie platformy będą niezależne. Nie przeszkadza to jednak w tym, by zawartość sklepów z aplikacjami na Androidzie i w Chrome wspierały się w jakimś stopniu. Od kilkunastu dni obok niektórych aplikacji w Chrome Web Store znajdują się linki będące odnośnikami do ich odpowiedników na Androida. Jest to też jeden z filtrów wyszukiwarki aplikacji, więc bardzo łatwo można odnaleźć aplikacje, które zainstalujemy na obydwu urządzniach.
Druga z nowości polega na wyświetleniu najpopularniejszych w naszym kraju aplikacji. To pozwoli na odnalezienie programów, które na przykład powstały z myślą o lokalnych użytkownikach, lecz przy tak dużej liczbie aplikacji byłyby trudne do wyszukania. W takiej sytuacji sklep sam zwróci na nie naszą uwagę. To niby nic wielkiego, ale przecież każdy z nas choć raz przejrzał zawartość jednego ze sklepów, tak po prostu, bez celu odnalezienia konkretnej aplikacji. Wtedy umiejętnie utworzonej kategorie z pewnością będą pomocne. Bez problemu możemy zmienić także kraj, którego dotyczyć będą sugestie (ikonka z kołem zębatym w prawym górnym rogu i pozycja Lokalizacja), więc zainteresowani innymi rynkami niż tylko nasze własne podwórko powinni być zadowoleni.
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu