Świat

Nowa strona główna google Docs & Spreadsheet

GM
Grzegorz Marczak
2

Przyznam, że dzięki serwisowi Google Docs & Spreadsheet kompletnie zrezygnowałem z posiadania jakichkolwiek edytorów tekstu i arkuszy kalkulacyjnych na moim prywatnym komputerze. Ilość funkcji jaką oferuje edytor tekstu i arkusz kalkulacyjny od Google w zupełności spełnia moje oczekiwania, do tej po...

Przyznam, że dzięki serwisowi Google Docs & Spreadsheet kompletnie zrezygnowałem z posiadania jakichkolwiek edytorów tekstu i arkuszy kalkulacyjnych na moim prywatnym komputerze. Ilość funkcji jaką oferuje edytor tekstu i arkusz kalkulacyjny od Google w zupełności spełnia moje oczekiwania, do tej pory nie za wygodna natomiast była sama obsługa listy dokumentów.

Dzisiaj na blogu google blogoscoped można przeczytać, że google całkowicie zmieniło główną stronę z listą dokumentów. Nowa strona główna i sposób nawigacji jaki w nowej odsłonie tego pakietu został zaprezentowany jest ewidentnie krokiem w kierunku przyciągnięcia użytkowników, którzy są przyzwyczajeni do korzystania z explorera windowsowego.

Główną zmianą w stosunku do przedniej wersji DS jest umieszczenie nawigacji w prawym bocznym menu, widzimy też pojawienie się katalogów które są bardziej zrozumiałe dla użytkownika niż poprzednio stosowane etykiety. Wyszukiwarka dokumentów zyskała też mechanizm auto uzupełniania pisanych wyrazów.

Moim zdaniem zmiany w DS są bardzo dobrze przemyślane - ułatwiają nawigacje i dodają przejrzystości stornie głównej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu