Telekomy

Już wiemy dlaczego Folx zniknął z rynku - poznajcie nową ofertę Play NEXT

Grzegorz Ułan
Już wiemy dlaczego Folx zniknął z rynku - poznajcie nową ofertę Play NEXT
34

13 lipca informowaliśmy Was o zakończeniu świadczenia usług przez operatora wirtualnego Folx, który reklamował się jako pierwszy operator działający w modelu subskrypcji, podobnie do Netflixa czy HBO GO. Osoby, który tworzyły tę sieć pracowały wcześniej w Play, teraz jedna z nich Paweł Lewandowski wraz z rzecznikiem Play ogłosili start nowej oferty Play NEXT już w ramach sieci Play.

Identyczny model, czyli miesięczna subskrypcja pobierana z aplikacji mobilnej z podpiętą kartą płatniczą, bez umowy, a wszelkie operacje dostępne z poziomu aplikacji mobilnej, również kontakt z obsługą przy pomocy czatu.

Jaka cena takiej subskrypcji? Tanio nie będzie, bo 45,00 zł miesięcznie. Cenę tę usprawiedliwia trochę duży pakiet danych, bo aż 50 GB. Porównywalna z tym może być oferta nju z rachunkiem (też w każdej chwili można zrezygnować) za 39,00 zł miesięcznie, jednak tu 60 GB uzbieramy dopiero po dwóch latach. W Play Next oprócz dużej paczki danych mamy nielimitowane rozmowy, wiadomości SMS/MMS, oraz pakiet UE.

Dla przypomnienia Folx kosztował 29,99 zł, ale dostępna paczka danych była niższa, bo 20 GB.

Z nowych rzeczy, które się pojawiły w Play Next, a nie było w Folx można wymienić funkcję Skarbonki, która służy do ręcznego zasilania jej określoną kwotą, z której pobierane będą opłaty za na przykład SMS-y Premium, dzięki czemu można będzie mieć pewność, że z karty płatniczej pobierane będą wyłącznie środki na pokrycie kosztów miesięcznej subskrypcji.

Ze znanych z Folx rozwiązań w Play Next będzie podobny system poleceń, czyli osoba polecająca i polecana będą mogły przez miesiąc korzystać z usług za 1 zł. Osoba polecająca, może nieograniczoną ilość razy polecać usługi Play Next, tak więc może co miesiąc płacić tylko złotówkę, jeśli będzie co miesiąc polecać.

Na start dostępne będą dwie promocje, przy przeniesieniu numeru od innego operatora dostaniemy pół roku bez płacenia za subskrypcję, a w przypadku wybrania nowego numeru lub przy przeniesieniu go z oferty Play Na kartę - 3 miesiące za darmo. Jak widać numeracja również pochodzi od operatora Folx.

Jak zacząć korzystać? Również podobnie jak w Folx, tyle że bez ograniczeń terytorialnych. Wystarczy pobrać aplikację, założyć konto wpisując wcześniej kod polecający, jeśli mamy, wybrać numer - jeśli chcemy nowy. Podczas rejestracji będziemy musieli podać numer PESEL, co będzie niezbędne przy odbieraniu karty SIM, u kuriera lub w salonie PLAY. Po wszystkim dodajemy kartę płatniczą, z której pobrane zostaną środki na pierwszą opłatę subskrypcyjna, już po odebraniu karty SIM.

Kartę SIM możemy zamówić na dwa sposoby, albo przez kuriera, wtedy czas oczekiwania wyniesie do tygodnia albo od razu w salonie Play. Opłata aktywacyjna w obu przypadkach wyniesie 5 zł.

Play Next już wystartował, aplikację możecie pobrać z Google Play na smartfony z Androidem i z App Store na iOS.

Strona Play Next również już działa, dostępna jest pod tym adresem, tam również znajdziecie regulaminy nowej oferty Play.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu