Telekomy

Roaming w Play bez dodatkowych opłat, również w ofercie na kartę!

Grzegorz Ułan
Roaming w Play bez dodatkowych opłat, również w ofercie na kartę!
48

Play jako pierwszy operator w Polsce, opublikował swoją nową ofertę roamingową, w związku z wejściem w życie nowych zasad i opłat w roamingu na terenie UE. Było to też pierwsze rozczarowanie, gdyż praktycznie odciął się od zasady „Roam Like At Home”. Kolejne przyszły później ze strony T-Mobile i Plusa. Na szczęście Orange się wyłamał i udostępnił roaming bez dodatkowych opłat dla swoich klientów. Zrehabilitował się po tym T-Mobile, dając jeszcze więcej, bo roaming bez opłat w ofercie na kartę. Dziś przyszedł czas na poprawione cenniki Play.

Ale na początek, zobaczmy jak to wygląda obecnie u pozostałych operatorów.

Roaming w Orange

Swoją ofertę roamingową Orange zaprezentował 15 maja 21017 roku. Zgodnie z zasadą RLAH w swoich ofertach abonamentowych i w nju z rachunkiem, klienci z pakietami nielimitowanych rozmów czy wiadomości, będą mogli od 15 czerwca korzystać z nich również na terenie UE. Jedyne ograniczenia dotyczą transferu danych, ten został obcięty według poniższych tabelek:

Orange

Nju mobile z rachunkiem

Roaming w T-Mobile

T-Mobile swoją poprawioną ofertę roamingową ogłosił 7 czerwca 2017 roku. Podobnie jak Orange, zastosował się do nowych zasad i udostępnił w taryfach nolimit nielimitowane rozmowy i wiadomości w UE oraz ograniczone paczki danych.

Miłym zaskoczeniem dla klientów na kartę było dodatkowe rozszerzenie zasady RLAH na ofertę z nielimitowanymi rozmowami i wiadomościami dostępnymi w prepaidzie.

Dla wszystkich klientów T-Mobile na kartę, Heyah czy tuBiedronka krajowe pakiety minut, SMS-ów i MMS-ów do wszystkich sieci oraz pakiety danych, będą dostępne również w roamingu w UE. Dla przykładu w ofercie T-Mobile na kartę z nielimitowanymi rozmowami i SMS-ami oraz pakietem 10 GB w kraju, w roamingu w UE klienci otrzymają nielimitowane rozmowy i SMS-y oraz 1,25 GB danych w ramach pakietu opłaconego w kraju.

Roaming w Plus

Plus opublikował nowe cenniki roamingowe 15 maja 2017 roku, udostępnił w nich tylko pule 300-minutowe do wykorzystania w roku na bezpłatne odbieranie połączeń w UE.

Roaming w Play

Dziś Play ogłosił, że od 15 czerwca 2017 klienci ofert abonamentowych oraz na kartę, z nielimitowanymi pakietami mogą korzystać z nich na terenie UE, tak jak w kraju. Czyli oferta tożsama z tą, którą zaproponował T-Mobile. Podobnie też zastosowali limity w przypadku transferu danych.

I tak w aktualnej ofercie dla klientów indywidualnych w Formula Solo L dostaniemy 3,27 GB do wykorzystania w roamingu, w Formula Solo M - 2,76 GB i w Formula Solo S - 2,01 GB.

Jeśli chodzi o klientów ofert na kartę, limity GB przyznawane są na wykupione dodatkowe pakiety danych do wykorzystania w UE.

W przypadku Klientów ofert przedpłaconych limity GB uzależnione są od oferty, z jakiej korzysta dany użytkownik z uwzględnieniem wybranej oferty promocyjnej – na przykład pakiet 600 MB za 5 zł na 30 dni umożliwia korzystanie z internetu w UE bez dodatkowych opłat do limitu 0,25 GB, a pakiet 2GB za 9zł na 30 dni daje 0,45 GB internetu w UE.

Szczegóły i regulaminy dostępne są już na stronie http://promocje.play.pl/roaming/. No to czekamy już teraz tylko na Plusa, który wydaje się, że w tych okolicznościach nie będzie miał wyboru i również zastosuje zasadę „Roam Like At Home” w swojej ofercie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

cennikroamingPlayhotmobile