Artykuł sponsorowany

Zupełnie nowa odsłona serwisu Ipla - VOD i telewizja na żywo w jednym

Konrad Kozłowski
Zupełnie nowa odsłona serwisu Ipla - VOD i telewizja na żywo w jednym
60

IPLA to jeden z najdłużej działających serwisów VOD w Polsce. W tym roku świętuje dziesięciolecie i dla swoich aktualnych i nowych użytkowników przygotowano zupełnie nową odsłonę serwisu na www. Jest na pewno bardziej przejrzyście i czytelnie, ale to tylko widoczne na pierwszy rzut oka zmiany, których jest więcej.

IPLA stawia na treści i łatwy dostęp do nich – takie wrażenie wywołuje u mnie nowa wersja serwisu, na którą przede wszystkim składają się teraz bloki tematyczne z proponowanymi materiałami. Wśród nich znajdziemy sekcję „Polecane dla Ciebie” z tytułami rekomendowanymi specjalnie dla konkretnego użytkownika. Serwis pod uwagę bierze dotychczas oglądane seriale, filmy oraz programy i na tej podstawie przygotowuje listę produkcji mogących przypaść nam do gustu. Im więcej oglądamy, tym rekomendacje będą dokładniejsze.

Poniżej „Polecanych dla Ciebie” znajdziecie sekcję „Nowości wiosennej ramówki” z hitami Telewizji Polsat („W rytmie serca”, ”Przyjaciółki”, „The story of my life. Historia naszego życia” i.in.), a także „Popularne teraz” czy też „Sport” - z kanałami i emocjonującymi transmisjami, „Film” z hitami i aktualnie najpopularniejszymi produkcjami. Nie zabrakło kategorii dedykowanych najmłodszym w sekcji „Dzieci” oraz programom i kanałom popularnonaukowym, którą nazwano „Wiedza””.

Jedną z ciekawszych nowości jest doceniony film pt. "Najlepszy" Łukasza Palkowskiego z Jakubem Gierszałem w roli głównej - wcielił się w Jerzego Górskiego, któremu udało się nie tylko zdobyć mistrzostwo świata w podwójnym triatlonie, ale ustanowił rekord świata. Przez najbliższe tygodnie film zobaczycie tylko w Ipli oraz na Cyfrowy Polsat Go.

Umyślnie pominąłem do tej pory jedną z nowości, bo zdecydowanie należy się jej sporo uwagi. Dzięki współpracy IPLI z HBO możliwe jest teraz wykupienie dostępu do trzech kanałów live HBO, 2 kanałów Cinemax i 4 kanałów AXN oraz biblioteki HBO GO na życzenie bez potrzeby podpisywania długoterminowej umowy. Warto nadmienić, że wybór takiej oferty nie powoduje potrzeby zmiany serwisu, tworzenia nowego konta i przełączania się pomiędzy platformami – wszystkie treści oglądamy za pośrednictwem IPLI. Do naszej dyspozycji są wszystkie tytuły z aktualnej oferty HBO GO, więc dotyczy to nie tylko znajdujących się tam od dłuższego czasu seriali oraz filmów, w tym oryginalnych produkcji HBO, ale również wszystkich nowości i dodawanych na bieżąco odcinków seriali, o pojawieniu się których informujemy Was też zwykle na łamach Antyweb Ale przypominając znajdziecie w IPLA HBO: „Grę o tron”, ”Wielkie kłamstewka”, ”Pakt”, „Watahę”, „Newsroom” i wiele innych dobrych produkcji od HBO.

Dzięki obecności IPLI na wielu urządzeniach bez problemu obejrzycie powyżej wspomniane produkcje nie tylko na komputerze, ale i smartfonie, tablecie i  telewizorach, także przystawkach do TV (np. z Android TV).

Tutaj uświadczycie drugiej, bardzo istotnej funkcji IPLI, a mianowicie synchronizacji postępu w oglądaniu, zwanej „Oglądaj dalej”. Po uruchomieniu tytułu, który oglądaliście wcześniej, odtwarzanie zostanie wznowione od miejsca, gdzie skończyliście – koniec z utratą czasu na poszukiwanie ostatnio zapamiętanej sceny. Niezwykle istotną dla mnie opcją jest też możliwość manualnej zmiany jakości streamowanego materiału – jestem wyznawcą zasady, że lepiej chwilkę zaczekać na zbuforowanie, aniżeli oglądać cokolwiek w tzw. “rozpikselowanej” rozdzielczości w przypadku problemów z łączem. IPLA daje ten wybór, choć oczywiście domyślną wartością jest automatyczne dostosowanie się do prędkości łącza, co dla wielu widzów będzie najwygodniejszym rozwiązaniem.

Przegapione akcje podczas meczów lub sceny w filmie to również znak poprzedniej epoki – dzięki funkcji cofania telewizji na żywo bez problemu oglądany kanał cofniemy o kilka lub nawet kilkadziesiąt minut. Wszystko zależy od zakresu zgód, których udzielają poszczególni nadawcy. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się w sytuacji, gdy wiemy, że dany film lub serial nie trafi do oferty VOD lub wolimy obejrzeć go z opóźnieniem, ale od samego początku. Naturalnie w dowolnej chwili można powrócić do emisji na żywo zaledwie jednym przyciskiem.

We wstępie wspomniałem, że nowa IPLA to przede wszystkim zwiększona przejrzystość i czytelność serwisu. To przekłada się na wygodniejszą nawigację – najważniejsze skróty znajdziecie zawsze w prawym górnym rogu witryny. To tutaj przełączać się można pomiędzy treściami na życzenie, telewizją na żywo, kanałami TV oraz sekcją HBO. W tym samym miejscu znajduje się wyszukiwarka oraz skrót do naszego konta, gdzie zmienimy ustawienia logowania, sprawdzimy historię zakupionych pakietów (można przypomnieć sobie ich ważność) oraz otworzymy listę wcześniej oglądanych produkcji.

Kategorie VOD i kanały TV zawierają przejrzyste mozaiki dużych grafik dla każdego z tytułów. Możemy je wszystkie przeglądać jednocześnie, ale jeśli interesuje nas coś konkretnego, to wygodniej będzie skorzystać z filtrów dostępnych na górze strony, na ciemnym tle. Po wybraniu gatunku czy rodzaju kanału wyniki zostaną zawężone do tego, czego szukamy. Podstrony seriali i filmów zawierają opis produkcji oraz podział na sezony, więc można szybko zapoznać się z pełną propozycją. W ciekawy sposób zaprojektowano kategorię „live”, gdzie zestawione są najciekawsze nadchodzące transmisje, nie tylko sportowe, choć takowe przeważają.

Bardzo ważną zmianą jest automatyczne dostosowywanie się wyglądu i układu serwisu do ekranu urządzenia, z którego korzystamy. Na komputerze będziemy mieć do czynienia ze sporymi grafikami, natomiast na tablecie czy smartfonie menu może być zwinięte w tzw. hamburgera w prawym górnym rogu, po naciśnięciu którego uzyskamy dostęp do wszystkich kategorii i skrótów. Niezależnie od tego, czy ekran posiada przekątną 25 czy 5 cali, udaje się zachować bezproblemową nawigację – za to duży plus.

Nowa IPLA to zdecydowanie krok naprzód w stosunku do wcześniejszej wersji serwisu, choć być może stali użytkownicy będą potrzebowali chwili na przystosowanie się do odświeżonej odsłony platformy. W dłuższej perspektywie powinni jednak docenić reorganizację i nową szatę graficzną, ponieważ IPLA oferuje dziś więcej treści niż kiedykolwiek wcześniej i można śmiało zakładać, że na tym nie poprzestanie.

W swojej ofercie IPLA ma teraz do wyboru podstawowych 10 pakietów. Nie jest to klęska urodzaju, ponieważ daje to sporą możliwość spersonalizowania zestawu treści i kanałów, a tego użytkownicy najczęściej oczekują.

W pakiecie IPLA  EXTRA PREMIERY można oglądać najnowsze realizacje Polsatu z wiosennej ramówki, IPLA WIEDZA i NEWS to 26 kanałów informacyjnych, IPLA ROZRYWKA - 21 kanałów rozrywkowych, a IPLA DZIECI  - 11 kanałów dla najmłodszych. Pierwszy z pakietów otwiera pozbawiony reklam dostęp do treści na życzenie oraz przedpremierowych odcinków seriali i programów, a kolejne to pakiety kanałów telewizyjnych i treści VOD o konkretnej tematyce.

Pakiet IPLA FILMY I SERIALE to 21 kanałów filmowo-serialowych, natomiast pakiet IPLA TV to najszersza oferta legalnej telewizji przez internet z prawie 90 kanałami tv. Dla użytkowników z zagranicy przygotowano pakiet IPLA POLONIA - wszystkie wchodzące w jego skład treści można bez problemów oglądać poza granicami Polski, w tym wybrane transmisje sportowe, odcinki przedpremierowe seriali i programów stacji Polsat oraz kanały telewizyjne. Dla fanów sportu przygotowano pakiet IPLA SPORT, który zawiera m. in. zestaw kanałów Polsat Sport oraz Eurosport. Dodatkowo można dokupić pakiet 3 kanałów IPLA ELEVEN SPORTS. Do skompletowania listy dochodzi jeszcze wspomniana wcześniej oferta IPLA HBO, zawierająca 3 kanały HBO, 2 kanały Cinemax oraz 4 kanały AXN plus treści z HBO GO.

Każdy z pakietów (poza IPLA ELEVEN SPORTS) możecie wypróbować przez 14 dni bez żadnych opłat. Wszystkie cenniki znajdziecie na  https://www.ipla.tv/pakiety

--

Tekst powstał we współpracy z marką IPLA

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu