Akcja Partnerska

Już nie przegapisz żadnej premiery. Nowa aplikacja Multikina to zniżki, bilety i film alert w jednym miejscu

KK
Konrad Kozłowski
2

Nowa aplikacja mobilna Multikina to powiadomienia o filmach, na które czekasz, zniżki i bilety na seanse w jednym miejscu.

Do dziś pamiętam swoją pierwszą wizytę w kinie. Do ostatniej chwili drżałem, czy gdy dojedziemy na miejsce, bilety na seans będą jeszcze dostępne. Biegłem do kasy, by zająć miejsce w kolejce i trzymałem kciuki, by ojciec zdążył dojść na miejsce, zanim przyjdzie moja kolej. Emocji z seansu w kinie nie zamienię na żadne inne, choć oczywiście uwielbiam też kino domowe, czyli serwisy VOD, nośniki fizyczne i telewizję. Ale tylko na ciemnej sali, gdzie jedynym źródłem światła jest projektor rzucający obraz na duży ekran, mogę na dłużej i maksymalnie skoncentrować się na seansie. Wyłączyć z zewnętrznego świata i dać się ponieść emocjom.

A tych w dzisiejszych czasach można sobie oszczędzić, jeśli chodzi o sprawę rezerwacji i zakupu biletu. Już od dawna możemy to zrobić w Internecie na stronach internetowych, a od pewnego momentu także w aplikacjach mobilnych. Te pozwalają na coraz więcej, a korzystanie z nich przynosi także inne dodatkowe korzyści, niż sam komfort zakupu biletu gdziekolwiek jesteśmy. To także miejsce, gdzie mogą znajdować się wszystkie nasze bilety, więc pozbawiamy się szansy na niemiłą niespodziankę, którą byłoby ich zgubienie. Nie ma więc żadnego przymusu stania w kolejce po bilet, a po jego zakupie wystarczy pamiętać o zabraniu ze sobą smartfona… co i tak zawsze robimy. Ale to oczywiście nie wszystko, na co pozwalają dzisiaj aplikacje mobilne sieci kin. Nowa wersja aplikacji od Multikina oferuje znacznie, znacznie więcej, a w dodatku jej najświeższa odsłona wygląda i działa po prostu świetnie.

Zupełnie nowa wersja aplikacji Multikina jest już dostępna do pobrania na smartfony z Androidem i iOS-em. Kolorystyka, w jakiej ją utrzymano, powinna przypaść większości użytkowników do gustu, ponieważ ciemne tło w połączeniu z charakterystycznymi dla Multikina barwami tworzą przyjemne środowisko do przeglądania repertuaru i wyboru filmów. Wygodna nawigacją, dzięki paskowi menu w dolnej części ekranu, zapewnia swobodne użytkowanie aplikacji w każdych warunkach. Pierwszym ekranem, jaki ujrzymy po jej uruchomieniu, to oczywiście repertuar najbliższego lub wybranego przez nas kina. Aplikacja może to zrobić za nas, jeśli pozwolimy jej na użycie lokalizacji urządzenia, ale w razie potrzeby nic nie stoi na przeszkodzie wskazać inne kino, do którego możemy mieć ochotę się wybrać.

Lista filmów to przede wszystkim duże i czytelne tytuły, jak również grafika w tle z jednym z kadrów z produkcji. Dodatkowo, bez odwiedzenia dodatkowych miejsc, już tutaj można szybko sprawdzić gatunek i kategorię filmu, jak również czas trwania, co może być dla niektórych kluczową informacją. W prawym górnym rogu ekranu wybieramy inne kina, a poniżej możemy przełączać się pomiędzy trzema zakładkami: moje bilety, repertuar i przedsprzedaż. W ten sposób błyskawicznie dotrzemy do sekcji, która będzie nam potrzebna. Nieco niżej znajduje się kalendarz, gdzie wybieramy interesujące nas daty seansów. Dolny pasek nawigacyjny, to skróty do ekranu głównego, oferty barowej, kart i promocji oraz naszego profilu. Jest jeszcze coś ekstra, ale do tego wrócę nieco później.

Ekran główny już poznaliśmy, dlatego warto przyjrzeć się kolejnym elementom z menu. Oferta barowa to miejsce, gdzie poznamy najbardziej atrakcyjne promocje z oferty kinowego baru. Multikino wspólnie z operatorem kart MasterCard przygotował mnóstwo zniżek, dzięki którym możemy zapłacić nawet 50% mniej przy zakupie jednego z zestawów - wtedy płatności należy dokonać portfelem Masterpass wewnątrz aplikacji. W sekcji karty i promocje znajdują się oczywiście… karty i promocje. Multikino oferuje wiele możliwości na zaoszczędzenie przy zakupach biletów, gdy użyjemy odpowiedniej karty lub kuponu. To właśnie tutaj możemy je umieścić w wersji cyfrowej, którą zabierzemy zawsze ze sobą. W sekcji moje konto można uzupełnić profil o nasze dane, zmienić hasło do konta oraz edytować metody płatności. 

Dwie dodatkowe zakładki: wiadomości i ustawienia pozwolą odebrać komunikat od Multikina (na przykład o dostępności zamówionych biletów) oraz zmienić ustawienia związane ze zgodami oraz powiadomieniami na naszym koncie. Jest to oczywiście dokładnie to samo konto, które ewentualnie posiadacie na stronie multikino.pl, co pozwala posiadać wszystkie bilety, kody zniżkowe, vouchery na jedzenie oraz karty lojalnościowe w jednym miejscu, a dane będą się synchronizować bez naszego udziału. Dla przykładu kupione bilety na stronie internetowej, chwilę po dokonaniu transakcji znajdą się na koncie w aplikacji.

Nie opisałem jednak do tej pory prawdopodobnie najciekawszej funkcji nowej aplikacji Multikina o nazwie “Film alert”, która sprawia, że tworzenie planów na seanse jest naprawdę czystą przyjemnością. W samym centrum dolnego paska nawigacyjnego znajdziecie ikonę z sercem, po której dotknięciu przejdziecie do funkcji “chcę zobaczyć”. Filmy są tutaj prezentowane w formie plakatów z niedługim podpisem zawierającym podstawowe informacje, a zaraz pod nimi widnieją dwa duże przyciski: “X” oraz “serce”. Nie musimy z nich korzystać, bo dostępne są też gesty - wystarczy złapać palcem za plakat i przesunąć go w kierunku prawej lub lewej krawędzi ekranu. 

Efekty działania będą zgodne z tym, co podpowiadają umieszczone poniżej przycisku. Jeśli dany film polubicie, to trafi on do Waszej osobistej listy “moje filmy”. Znajdziecie ją nieco niżej i właśnie w tym miejscu macie możliwość przeglądania nadchodzących premier, na które czekacie, choć nie tylko, bo dodatkowy rząd plakatów prezentuje wszystkie najbliższe premiery w Multikinie. Co więcej, jeśli bilety na dany seans będą już dostępne lub film trafi do kin, do aplikacja Multikina wyśle Wam stosowne powiadomienie, więc przegapienie filmu w kinie staje się coraz trudniejsze. Od siebie dodam, że nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z tak fajną metodą dobierania filmów, które będę chciał zobaczyć. Przejrzenie propozycji w aplikacji Multikina zajmuje dosłownie minutę, a wszystko co mnie interesuje w mgnieniu oka ląduje w specjalnym miejscu, do którego mam dostęp w każdej chwili, a powiadomienia przypomną o nadchodzącej premierze.

Aplikacja Multikina jest już dostępna do pobrania w App Store i Google Play ze wszystkimi świetnymi nowościami, które opisaliśmy wyżej. Płatności w aplikacji możecie dokonywać na wiele sposobów, w tym portfelem Masterpass od MasterCard, kartą debetową, poprzez PayU lub BLIKiem.

--

Materiał powstał we współpracy z marką Multikino

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: