Moje przemyślenia

Nokia wreszcie pokazała telefony z Windows Phone 7! Bez niespodzianek niestety

GM
Grzegorz Marczak
22

Nokia World 2011 to jedno z ważniejszych wydarzeń w historii tej firmy. Jak wszyscy wiem sytuacja firmy jest bardzo poważna, spadająca sprzedaż, nieudane próby wejścia na rynek smartphonów (tych prawdziwych) i wiele innych okoliczności spowodowały, że firma zdecydowała się na umowę z Microsoftem i p...

Nokia World 2011 to jedno z ważniejszych wydarzeń w historii tej firmy. Jak wszyscy wiem sytuacja firmy jest bardzo poważna, spadająca sprzedaż, nieudane próby wejścia na rynek smartphonów (tych prawdziwych) i wiele innych okoliczności spowodowały, że firma zdecydowała się na umowę z Microsoftem i przyjęcie systemu WP7. Długo kazano czekać na pierwsze efekty (8 miesięcy) tego porozumienia ale wreszcie dzisiaj je pokazano. Czy będzie to dla Noki oznaczać dogrywkę jeśli chodzi o utrzymanie się w pierwszej lidze? Trudno chyba na to pytanie w tej chwili odpowiedzieć.

Dzisiaj Nokia podczas właśnie trwającego Nokia World 2011 zaprezentowała telefony z serii Nokia Asha (niskobudżetowe smartphony) oraz nowe modele smartphonów działające z Windows Phone 7:

Nokia Lumia 800

Wygląda na to, że jest to odświeżony model Nokia N9. Model ten działa z Windows Phone 7.5 Mango i został nazwany przez Nokia pierwszym prawdziwym smartphonem działającym z WP7 (serio). Na szczęście Nokia nie wpadła na pomysł robienia własnej "dobudówki" dzięki czemu możemy się cieszyć wszystkimi zaletami i funkcjonalnościami Mango.

W telefonie znajdziemy za to dodatkowe aplikacje dostarczane przez Nokia. Wśród nich będzie nawigacja Nokia Drive 3D z asystentem głosowym. Kolejna rzecz to chyba nowości czyli Nokia Music, czyli sklep z muzyką, mix radio (z możliwością pobierania muzyki do odsłuchania w offline), playlisty z darmową muzyka od Nokia itp. Ostatni dodatek to sportowa dedykowana aplikacja sportowa przygotowana przy współpracy z ESPN.

Nokia Lumia 710

Całkowicie nowy model, również działający z z Windows Phone 7.5 Mango. Niestety prezentacja tego modelu trwałą minutę, podczas której nie dowiedzieliśmy się niczego specjalnego poza tym, że kolor telefonu będzie dopasowany do schematu kolorystycznego WP7. Dziwne, że tak pobieżnie została zaprezentowany ten model po tym jak pół godziny spędzone został na odkrywaniu dobrze znanych funkcji Mango.

Jeśli chodzi o dostępność to wiecie co? Nawet Nokia olała Polskę i nie znaleźliśmy się na liście, krajów z pierwszej fazy premiery nowych smarthponów. Nokia 800 właściwie już trafia do sklepów. Nokia 710 będzie jeszcze w tym roku. Jeśli chodzi o ceny to mówimy tutaj o 420€ za Nokia 800 i 270€ za wersję 710.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu