15

No to wykrakaliście – Android w pralkach i lodówkach

Żarty się skończyły. Powtarzane wiele razy zabawne powiedzonko, że Android jest wciskany wszędzie i tylko czekać, aż znajdziemy go w lodówce stało się prawdą. Jeszcze trochę i będziemy mówili o aktualizacjach pralek, zmywarek i piekarników. Czy Microsoft odpowie własną wersją systemu na urządzenia AGD? Android wciska się wszędzie i już niedługo będziemy zawiadywać swoją pralką […]

Żarty się skończyły. Powtarzane wiele razy zabawne powiedzonko, że Android jest wciskany wszędzie i tylko czekać, aż znajdziemy go w lodówce stało się prawdą. Jeszcze trochę i będziemy mówili o aktualizacjach pralek, zmywarek i piekarników. Czy Microsoft odpowie własną wersją systemu na urządzenia AGD?

Android wciska się wszędzie i już niedługo będziemy zawiadywać swoją pralką z poziomu smartfona. Firma Panasonic podała właśnie do informacji, że przymierza się do wypuszczenia nowej linii pralek, klimatyzatorów, zmywarek i innego sprzętu AGD. O ile pomysł aby wprowadzić Androida do urządzeń medycznych (również planowany przez firmę Panasonic) jeszcze jakoś do mnie przemawia, o tyle pakowanie systemu Google’a do lodówek – już nie bardzo. No, ale zobaczymy, jak się przyjmie. Od 25 września aplikacja (Panasonic Smart App) i pierwsze urządzenia mają być dostępne w Japonii. Potem zapewne produkty zaczną pojawiać się na całym świecie.

Grafika via Engadget