Bank

No i mamy podwyżki. BZWBK mocno podnosi opłaty - czyżby efekt podatku bankowego?

Jakub Szczęsny
No i mamy podwyżki. BZWBK mocno podnosi opłaty - czyżby efekt podatku bankowego?
93

Z tej wiadomości nie będą zadowoleni klienci jednego z popularniejszych na naszym rynku banków. Oprócz podwyżek w tabelach opłat banku widać również zupełnie nowe pozycje - a to oznacza, że kończy się nieuchronnie okres, w którym klienci mogą przebierać wśród darmowych usług banków. Jak podaje portal Bankier.pl, BZWBK klienci będą musieli zapłacić również za konto oszczędnościowe, Przelewy24 oraz zlecenia stałe.

Za zlecenie stałe bank liczy sobie 50 groszy za ich realizację. Podobnie jest z usługą Przelewy24, dzięki której można wygodnie płacić za zakupy w Internecie. Ta opłata ma dotyczyć kont: 123, Aktywni 50+ oraz KGP. Dodatkowo, bank rezygnuje z kart płatniczych związanych z Paybackiem. Dodatkowo, znikną również Visa Vento, Terra, Lume, Electron 50+, Wydajesz & Zarabiasz, Electron <30 oraz Mastercard Supri.

Źle wygląda sytuacja kont oszczędnościowych. Mimo zniesienia opłaty za nadprogramowe wypłaty gotówki w miesiącu w placówce, to zostanie wprowadzona opłata za prowadzenie takiego konta w kwocie 1 złotego. Podwyżki nie ominą kart kredytowych - "Pajacyk" oraz MasterCard Silver będą obarczone wyższymi opłatami rocznymi z 72 do 90 złotych. Wypłata gotówki za granicą wzrośnie do 4% wartości wypłaty (minimum 10 złotych). O tyle samo procent wzrastają opłaty za przelewy z kart kredytowych. Wychodzi zatem na to, że banki zaczynają sobie amortyzować skutki podatku bankowego, z powodu którego nie powinny podnosić opłat. Jednak jak się wskazuje, klienci i tak są skazani na przyszłe większe koszty prowadzenia kont i usług dodatkowych. Zmiany w BZWBK zaczną obowiązywać wraz z początkiem sierpnia.

Grafika: 1

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

bankopłatybankowość