Bank

Bank Millennium udostępnia funkcję, na którą klienci innych banków jeszcze poczekają

Jakub Szczęsny
Bank Millennium udostępnia funkcję, na którą klienci innych banków jeszcze poczekają
26

Jak wykazaliśmy w innym tekście na temat bankowości mobilnej oraz technologii zbliżeniowych, Polacy naprawdę polubili metody płacenia za pomocą telefonów, czy kart. Nic dziwnego zatem, że banki prowadzą sukcesywną ekspansję możliwych do zrealizowania usług w swoich aplikacjach. Bank Millennium udostępnił właśnie możliwość potwierdzania odciskiem palca transakcji 3D Secure!

Z tej opcji ucieszą się głównie osoby, które dużo płacą kartami, a przy okazji dbają o bezpieczeństwo swoich "plastików". Bank Millennium już od dawna udostępnia możliwość dodatkowego zatwierdzania płatności za pomocą 3D Secure, a od teraz będzie to odbywać się jeszcze prościej, bo za wykorzystaniem czujnika biometrycznego w smartfonie. Po tym, jak zgłosimy chęć płatności kartą w sklepie internetowym, bank wysyła monit z prośbą o zatwierdzenie operacji kodem lub odciskiem palca. Jeżeli weryfikacja przebiegnie pomyślnie, płatność jest realizowana.

Jedną z kolejnych nowości w aplikacjach mobilnych Banku Millennium jest chociażby możliwość uruchomienia powiadomień push o przelewach, operacjach kartowych, czy przypomnieniach o stanie lokaty. Dodatkowo, udostępniono wersję dla smartwatchy działającą na urządzeniach: Moto 360, Sony Smartwatch 3, ASUS Zenwatch 2 i wielu innych z Android Wear. Bank Millennium goni zatem trendy, które pojawiają się na polu nowych technologii - to akurat niezwykle ważne w kontekście cały czas zmieniających się potrzeb klientów. Dodatkowo, 3D Secure z potwierdzeniem za pomocą odcisku palca to już nie tylko bezpieczenstwo, ale i wygoda, na co wskazywałem chociażby w tekście mówiącym o Windows Hello.

Grafika: 1

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu