Telekomy

Piekło zamarzło - nju mobile w aplikacji na Androida i iOS. Jest jeden haczyk

Grzegorz Ułan
Piekło zamarzło - nju mobile w aplikacji na Androida i iOS. Jest jeden haczyk
3

Dziś nju mobile udostępniło nowy pakiet komórkowy, dzięki któremu klienci tej submarki Orange, mogą w końcu w pełni obsługiwać swój numer z poziomu aplikacji mobilnej, dostępnej na smartfony z Androidem i iOS na pokładzie.

Obsługa numeru komórkowego z poziomu aplikacji mobilnej, to temat od początku tej submarki traktowany po macoszemu. Początkowo udostępniono ją użytkownikom tylko Androida w dość ubogiej wersji, ale i ją usunięto ze sklepu Google Play, co oznaczało obsługę konta nju mobile jedynie z poziomu przeglądarki.

Nju mobile - aplikacja mobilna na Androida i iOS

W maju tego roku, nju mobile udostępniło jednak nową aplikację mobilną, przy okazji debiutu usługi - nju światłowód, dostępną na smartfony z Androidem i iOS, a dzięki dzisiejszej premierze planu - nju komórkowy, dołączyła do tej samej aplikacji obsługa również numeru komórkowego.

Jaki jest haczyk? Aby z tej dogodności skorzystać, klienci nju mobile muszą przenieść swój numer z oferty na abonament z miesięcznym okresem zobowiązania lub z oferty nju na kartę (razem ze stażem) - nie da się przenieść tylko konta z przypisanymi kilkoma numerami. Pozostali klienci mogą zamówić nowy numer w aplikacji lub przenieść swój numer od innego, dotychczasowego operatora.

Działa to tak samo jak w przypadku aplikacji Orange Flex, a jeśli przenosimy się z nju abonament, nju na kartę czy z Orange, nie musimy się weryfikować w aplikacji skanem dowodu czy logowaniem do bankowości elektronicznej.

Nju komórkowy - nowy pakiet głosowy

Nowy pakiet komórkowy, dostępny z poziomu aplikacji mobilnej, to kopia 1:1 pakietu z oferty abonamentowej za 29 zł miesięcznie. Zawiera nielimitowane rozmowy komórkowe i stacjonarne, nielimitowane wiadomości SMS/MMS i 20 GB transferu danych na start - po pół roku 40 GB, po roku 50 GB, a po dwóch latach stażu 60 GB.

Różnica jest znacząca, nie ma tu konieczności podpisywania żadnej umowy czy przyjmowania faktur, wszystko dostępne jest z poziomu aplikacji mobilnej, zupełnie tak jak w Orange Flex.

Szczegóły oferty nju komórkowy i światłowód dostępne są na tej stronie, a dotychczasowa oferta nju mobile abonament i na kartę na tej stronie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news