Gry

Jak rozczarować planami na najbliższe miesiące? Pokazując taki zestaw gier

Kamil Świtalski
Jak rozczarować planami na najbliższe miesiące? Pokazując taki zestaw gier
29

Wczoraj o 23 polskiego czasu Nintendo miało swoją cykliczny format Nintendo Direct, w którym pochwalili się grami, których na ich sprzętach możemy spodziewać się w najbliższych miesiącach. No i nie powiem — liczyłem... na coś więcej, niż solidny zastrzyk portów i remiksów z innych platform. Choć, na szczęście, udało się tam zaplątać jakimś pojedynczym tytułom, które wymykają się z tego schematu.

Nintendo 3DS

Wario Ware Gold

Premiera: 27.07.2018

Największy do tej pory pakiet mini-gierek z Wario — ma być ich ponad 300 (!). Trochę nowości, trochę klasyki — a wszystko to charakteryzujące się rozmaitymi stylami sterowania.

Mario & Luigi: Bowser’s Inside Story + Bowser Jr.’s Story

Premiera: 2019

Jeden z wielu RPG, w którym śledzimy przygody Mario i Luigi'ego w nowych szatach. Remake gry z Nintendo DS tym razem wzbogacony o dodatek z Bowserem Juniorem. Wygląda obiecująco, ale raczej nie skuszę się na oddanie tej grze znowu kilkudziesięciu godzin. To już było.

Luigi's Mansion

Premiera: 2018

Ta gra przez lata była wizytówką Game Cube'a. Fenomenalna przygoda z elementami akcji zaskarbiła sobie graczy na całym świecie. Jak pokazała jej kontynuacja wydana na 3DSa — ta historia na małej konsolce Nintendo sprawdza się idealnie, więc twórcy zdecydowali się na port klasyka także i tutaj. No co tu dużo mówić: to jedyna z zapowiedzianych wczoraj gier, na którą naprawdę czekam. Głównie dlatego, że po latach nadal nie udało mi się skończyć wersji na Game Cube'a przez tamtejszy fatalny, w mojej opinii, kontroler...

Detective Pikachu

Premiera: 23.03.2018

Dillon’s Dead-Heat Breakers

Premiera: 24.05.2018

Captain Toad: Treasure Tracker

Premiera: 17.07.2018

Kolejna z gier do tej pory pozostająca na wyłączność Wii U trafia na 3DSa oraz Switcha. To fajna gra logiczna z przemiłymi bohaterami, problem polega jednak na tym, że w 2018 jest dużo fajniejszych gier na mobile, które nie tylko zbudowane są na tym samym schemacie, ale też są po prostu tańsze. Sam raczej się już nie skuszę, ale obiektywnie patrząc: to kawał fajnej przygody, choć taki stricte smartfonowy.

Nintendo Switch

Mario Tennis Aces

Premiera: 22.06.2018

Jedna z największych zapowiedzi wczorajszego wieczora — Mario Tennis Aces, czyli nowa odsłona kultowej sportówki z wąsatym hydraulikiem i spółką. No nie będę ukrywał — pierwsze trailery wyglądają zachęcająco, acz... podchodzę do gry ze sporą rezerwą po wpadce, jaką okazała się wersja gry dla Wii U.

Nowe Super Smash Bros.

Smashe to seria bijatyk z bohaterami Nintendo, która od czasów Nintendo 64 podbija scenę graczy — zarówno tych domowych, jak i turniejowych. Szczerze mówiąc, sam kompletnie nie chwytam jej fenomenu i raczej nowa odsłona za dużo w tej kwestii nie zmieni. Specyficzne zasady, skomplikowany system i wysoki poziom trudności od lat skutecznie mnie od niej odtrącają...

Travis Strikes Again: No More Heroes

Nowa odsłona No More Heroes to tak naprawdę siedem gier w jednej produkcji. Trailer wygląda jak solidny misz-masz z pomieszaniem stylów, ale to Grasshopper Manufacture. Oni zawsze wszystko robią po swojemu — i najczęściej oznacza to bardzo wysoką jakość, także pod tym względem — jak najbardziej im ufam i jestem mocno zaintrygowany. Choć czekam na więcej informacji...

Octopath Traveler

Premiera: 13.07.2018

jRPG które korzystając z nowych form bardzo chce cofnąć się do przeszłości. Szczerze mówiąc — sam nie bardzo ten zabieg kupuję, ale kto wie, może gra okaże się dużą niespodzianką?

Dark Souls: Remastered

Tak, to ta zapowiedź była bombą ostatniego Directa. Ale po tym, jak dowiedzieliśmy się że na innych sprzętach kultowe RPG będzie działało znacznie lepiej, emocje opadły. I chyba nawet zapowiedź świeżej figurki Amiibo niewiele w tej kwestii odczaruje...

Sushi Striker: The Way of Sushido

Premiera: 8.06.2018

Gra o której wcześniejsze zapowiedzi na 3DSa trafi prosto na obie konsole i to już w czerwcu! Trochę strategii, trochę logicznego myślenia, trochę zręczności... a wszystko to w wyjątkowo pysznym wydaniu!

Splatoon 2

Tego lata doczekamy się ogromnego DLC, które skupiać się będzie przede wszystkim na wyzwaniach dla jednego gracza. Poza tym tuż za rogiem jest wersja 3.0, który przyniesie nowe mapy, nowe akcesoria, a także nową rangę X.

Porty, porty, aha — i jeszcze trochę portów

Na koniec, jednym tchem, o portach które wkrótce zawitają na Switcha z innych platform. To miły dodatek przy budowaniu biblioteki, jasne, ale... tak naprawdę nic, czym warto byłoby się specjalnie chwalić.

  • Crash Bandicoot Crashes Nintendo Switch
  • Hyrule Warriors: Definitive Edition
  • Little Nightmares: Complete Edition
  • Okami HD
  • South Park: The Fractured But Whole
  • UNDERTALE

Podsumowując

Jak widać — biedy nie ma. Najbliższe miesiące to sporo gier, jednak wiele z nich to tytuły doskonale już znane miłośnikom innych platform. Porty, remake'i... z których właściwie wszystko co mnie interesowało już dawno temu przeszedłem. Mój kalendarz z grami Nintendo na tę chwilę nie jest wypchany po brzegi. Póki co: czekamy jednak do środowej premiery Kirby Star Allies, bo to najbliższa duża premiera firmy!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu