Mobile

Nintendo i Niantic tworzą Pokemony na smartfony wykorzystujące rozszerzoną rzeczywistość [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Nintendo i Niantic tworzą Pokemony na smartfony wykorzystujące rozszerzoną rzeczywistość [prasówka]
7

Gry o Pokemonach to chyba jeden z największych atutów w rękach Nintendo. Firma jednak otwiera się powoli na nowe platformy, czego pokłosiem jest współpraca ze studiem Niantic Labs i plany stworzenia gry rozbudowanej o elementy rozszerzonej rzeczywistości. Pokemon GO https://youtu.be/lKUwVYUKii4...

Gry o Pokemonach to chyba jeden z największych atutów w rękach Nintendo. Firma jednak otwiera się powoli na nowe platformy, czego pokłosiem jest współpraca ze studiem Niantic Labs i plany stworzenia gry rozbudowanej o elementy rozszerzonej rzeczywistości.

Pokemon GO

W produkcję nowej gry zaangażowało się nie tylko Nintendo, ale również studio Nantic przejęte jakiś czas temu przez Google'a (i mające na swoim koncie już kilka podobnych projektów). Od sierpnia 2015 roku, wraz z założeniem Alphabet Niantic Labs odzyskało niezależność. Założenie jest bardzo ciekawe i ma pozwolić każdemu posiadaczowi smartfona wcielenie się w rolę trenera Pokemonów (sic!). Stworki będą porozrzucane po całym świecie, a my dzięki wbudowanej kamerze w telefonie będziemy mogli je zobaczyć. W planach jest też stworzenie zegarków w kształcie pokeballa, które będą odpowiedzialne za to, by informować nas o obecności Pokemona w pobliżu. Wszystko to ma działać w modelu free-to-play, a więc wprowadzone zostaną mikropłatności. Debiut na iOS i Androidzie zaplanowano na rok 2016.

Nowa wersja Google Wiadomości i Pogoda

Google zaktualizował aplikację odpowiedzialną za dostarczanie informacji oraz prognozy pogody. Największą widoczną zmianą wydania z numerkiem 2.4 jest nowa literka "G", którą dopasowano do zmienionej identyfikacji wizualnej serwisu. AndroidPolice jak zwykle jednak zanurzył się w kodzie aplikacji i znalazł zapowiedzi nowych, ciekawych funkcji. Z czasem mają się tutaj pojawić linki do aplikacji mobilnych, co pozwoli wydawcom promować swoje własne platformy z newsami. W plikach programu znalazła się też nowa aplikacja - najwyraźniej zaprojektowana z myślą o specjalnych okazjach. Program lada moment pojawi się w Google Play, ale można to też pobrać z APK Mirror.

Broadwell-E na początku roku

Wyciekły informacje na temat planów Intela dotyczących procesorów Broadwell-E. Okazuje się, że producenci otrzymają inżynieryjskie wersje układów pod koniec roku. Masowa produkcja miałaby natomiast ruszyć już w lutym/marcu. Nowe procesory będą przeznaczone dla platform HEDT, a więc high-endowych desktopów. Spekuluje się, że oficjalna prezentacja mogłaby nastąpić podczas przyszłorocznych targów CeBIT. Póki co nie wiadomo ilu modeli możemy się spodziewać.

Logitech zapowiada klawiaturę dla iPada Pro

Logitech już niebawem wprowadzi na rynek klawiaturę dla nowego tabletu Apple'a. Oznacza to, że firmy już wcześniej współpracowały, planując szybkie rozszerzenie liczby akcesoriów do tego modelu. Klawiatura będzie kompatybilna ze złączem Smart Connector zastosowanym w nowym iPadzie. Szczegółów na jej temat póki co nie ujawniono, ale pewnym jest, że użytkownicy będą mieli do wyboru przynajmniej jedno alternatywne rozwiązanie, jeśli chodzi o fizyczną klawiaturę.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu