Moje przemyślenia

Nigdy nie nauczyłem się jak wiązać krawat

GM
Grzegorz Marczak
21

W wieku dwudziestu kilku lat zaczynając pierwszą poważną pracę wpadłem w garniturową modę (nie z własnego wyboru oczywiście). Jedynym elementem, którego nie opanowałem do dziś w całej procedurze przeobrażania się w dorosłego faceta był właśnie krawat. Zawsze z dużym zdziwieniem patrzyłem się jak inn...

W wieku dwudziestu kilku lat zaczynając pierwszą poważną pracę wpadłem w garniturową modę (nie z własnego wyboru oczywiście). Jedynym elementem, którego nie opanowałem do dziś w całej procedurze przeobrażania się w dorosłego faceta był właśnie krawat. Zawsze z dużym zdziwieniem patrzyłem się jak inni sprawnie owijają sobie szyję tym kawałkiem materiału tworząc przy okazji jakieś kształtne figury. Moim sposobem były "pre definiowane" zawiązane krawaty czekające na swoją kolej - na szczęście nie trwał to długo i szybko zwis męski prosty zniknął z mojej garderoby.

Gdybym jednak miał taki problem teraz poradził bym sobie z nim przy użyciu małej drobnej aplikacji i programu na Mac Os czyli tiesight.com. Nie jest to jednak prosty wideo poradni, kamera potrzebna nam jest do złapania przez aplikację obrazu naszego krawatu. Po rozpoznaniu kształtu na ekranie komputera pokazuje nam się zestaw ruchów które musimy wykonać aby uzyskać "zacisk pod szyją" w formie jednego z kliku dostępnych kształtów. W sumie wszystko odbywa się w 5 krokach i trwa kilka sekund.
Pomysł na aplikację tak mnie rozbawił, ze zacząłem dzisiaj szukać po domu krawat. Niestety to wspomnienie przeszłości odjechało razem z innymi śmieciami, które trafiły do kosza. Jeśli jednak nie umiecie wiązać zwisu męskiego i macie chwilę czasu na zabawę to polecam przestawać i opisać swoje wrażenia. Jest duża szansa, że jeden z męskich problemów związanych z ubiorem udało się wreszcie rozwiązać :)

Znalezione na Facebooku - nie mogę jednak przypomnieć sobie u kogo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Aplikacje