Felietony

Co powiecie na czytnik odcisku palca w kolejnym iPhonie?

Konrad Kozłowski
Co powiecie na czytnik odcisku palca w kolejnym iPhonie?
11

Ostatnie informacje miały być niezbyt optymistyczne dla zarządu firmy Apple - słabnące zainteresowanie najnowszą generacją smartfona poskutkowało zmniejszeniem zamówień, nie obroniła się także cena akcji, która spadła poniżej 500 dolarów. Rozpoczęły się więc spekulacje na temat tego, czym Apple zach...

Ostatnie informacje miały być niezbyt optymistyczne dla zarządu firmy Apple - słabnące zainteresowanie najnowszą generacją smartfona poskutkowało zmniejszeniem zamówień, nie obroniła się także cena akcji, która spadła poniżej 500 dolarów. Rozpoczęły się więc spekulacje na temat tego, czym Apple zachwyci nas w nadchodzącym modelu iPhone'a - co powiecie na czytnik linii papilarnych?

Minimalistyczny design telefonu od Apple to jednak z ważniejszych cen dla jego sympatyków. W jaki więc sposób czytnik linii papilarnych miałby zostać zaimplementowany do kolejnej jego wersji? Znalazłby się on pod najczęściej wykorzystywany w iPhonie przyciskiem Home. Dzięki niemu, Apple mogłoby zrezygnować z loginu i hasła przy logowaniu do swoich usług, lecz nie tylko ponieważ miałby on zostać także wykorzystany w innych aplikacjach np. Passbooku.

Powyższe rewelacje oparte są na informacjach, według których Apple planuje przejęcie firmy AuthenTec, która zajmuje się "mądrymi sensorami". Co ciekawe, wnioskujący po tym zainteresowaniu analityk Ming-Chi z KGI Securities prognozuje także inne wydarzenia, których to mielibyśmy się doczekać w ciągu 2013 roku w wykonaniu Apple. Na temat tańszego iPhone'a śpiewki ciąg dalszy - budżetowa wersja tego smartfona ma być wzorowana na aktualnej "piątej" wersji, lecz w celu obniżenia kosztów produkcji miałby być on wykonany przede wszystkim z plastiku i trafić na rozwijające się rynki. Jego premiera zapowiedziana została na trzeci kwartał tego roku, kiedy mielibyśmy również poznać iPhone'a 5S, iPada 5 i drugą generację iPada mini.

Być może w tych prognozach jest ziarno prawdy i osobiście uważam, że prędzej czy później Apple zdecyduje się na wprowadzenie dwóch modeli iPhone'a - nawet jeżeli nie miałyby one być dostępne jednocześnie na tych samych rynkach. Pojawienie się następców aktualnych modeli iPadów nie będzie żadną niespodzianką, czy jednak Apple zdoła nas czymś zaskoczyć? Wobec pomysłu z czytnikiem pozostaję jednak sceptyczny.

Czy Waszym zdaniem czytnik odcisków palców ukryty w przycisku Home mógłby okazać się tak zwaną funkcją "wow" i rozpędzić karuzelę sprzedaży po raz kolejny?

Źródło: AppleInsider via BussinesInsider. Źródła grafik: AppleInsider, ArsTechnica.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu