E-commerce

To nie będzie żart. Od 1 kwietnia nie nadacie już paczki bezpośrednio w Paczkomacie

GU
Grzegorz Ułan
69

InPost najwyraźniej mocno wierzy w moc swojej aplikacji InPost Mobile i zapowiedział właśnie, że już od 1 kwietnia zacznie wyłączać opcję nadawania paczek w Paczkomatach bez tej aplikacji.

InPost Mobile to świetne rozwiązanie dla osób, które wolą korzystać z usług z poziomu aplikacji mobilnej. Pod koniec listopada InPost udostępnił w niej niezwykle przydatną opcję nadawania paczek w Paczkomacie bez naklejania etykiet. Dzięki niej szybko i wygodnie nadacie swoją paczkę w kilku krokach, bez konieczności zaopatrzenia się w drukarkę do wydrukowania etykiety.

Rafał Brzoska, prezes InPost:

To jest pierwsze w Polsce tak innowacyjne rozwiązanie, czyli wygodna usługa mobilnego nadawania paczek – w trybie 24/7, dla każdego z ponad 5,2 mln aktywnych użytkowników aplikacji InPost. Jest to odpowiedź na potrzeby konsumentów – oferujemy usługę, która jest w pełni bezetykietowa, a przez to wygodna i szybka. Teraz każdy – gdziekolwiek jest, cokolwiek robi – ma opcję, która pozwoli na nadanie przesyłki w każdym momencie, w każdym miejscu – dzięki nadaniom w aplikacji InPost Mobile.

Są jednak osoby, które nie korzystają z aplikacji i wolą tradycyjną formę nadawania paczek w Paczkomacie. Od 1 kwietnia jednak ta opcja zniknie i każdy kto będzie chciał samodzielnie nadać swoją przesyłkę, będzie musiał zaopatrzyć się w aplikację InPost Mobile. Dostępna ona jest na smartfony z Androidem i iOS na pokładzie. Nadal pozostanie też opcja nadania jej przy pomocy Managera Paczek na stronie InPostu.

Od 1 kwietnia 2021 roku rozpoczniemy wyłączanie możliwości nadawania przesyłek bezpośrednio w paczkomacie. Nie znaczy to jednak, że wysyłanie paczek z paczkomatu będzie teraz trudniejsze. Wręcz przeciwnie… będzie jeszcze łatwiejsze.

Rzeczywiście, to bardzo prosta procedura. Wystarczy w aplikacji wybrać menu nadania, zdefiniować wielkość paczki, podać dane odbiorcy, adres Paczkomatu i opłacić przesyłkę, na przykład BLIKIEM.

To nie jedyna świetna funkcja w InPost Mobile, już od dłuższego czasu możecie też przy jej pomocy zdalnie otwierać skrytki w Paczkomatach. Tak więc od 1 kwietnia obie te funkcje powinny znacząco usprawnić nadawanie i odbieranie paczek, eliminując do minimum kolejki w najbardziej obleganych automatach, zwłaszcza w czasie szczytów paczkowych.

Źródło: Bankier.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu