16

Nie ma cwaniaka na Warszawiaka – świetne!

projektwarszawiak.pl prezentuje swój pierwszy klip video Nie ma cwaniaka na warszawiaka. Cały projekt ma na celu pokazać charakter Warszawy poprzez min. przypomnienie startych warszawskich melodii zaprezentowanych w nowoczesnej formie. Pierwszy utwór i jednocześnie klip video jaki się ukazał, jest to przeróbka legendarnego kawałka „Nie ma cwaniaka dla Warszawiaka”. Utwór ten stał się w moich oczach […]

projektwarszawiak.pl prezentuje swój pierwszy klip video Nie ma cwaniaka na warszawiaka. Cały projekt ma na celu pokazać charakter Warszawy poprzez min. przypomnienie startych warszawskich melodii zaprezentowanych w nowoczesnej formie.

Pierwszy utwór i jednocześnie klip video jaki się ukazał, jest to przeróbka legendarnego kawałka „Nie ma cwaniaka dla Warszawiaka”. Utwór ten stał się w moich oczach niemal hymnem warszawy głównie za sprawą Grzesiuka legendarnego barda z Czerniakowa i autora takich książek jak Boso, ale w ostrogach czy Pięć lat kacetu – jeśli ktoś nie czytał to gorąco polecam.

Przechodząc jednak do klipu – moim zdaniem jest on genialny, nie tylko dlatego że przypomina niesamowitą warszawską piosenkę ale również dlatego, że w bardzo pomysłowy i urozmaicony sposób pokazuje miasto w dzisiejszych czasach. Warszawiakom po prosty nie może się nie podobać:)