Świat

Nie będzie Courier czyli tabletu od Microsoftu!

GM
Grzegorz Marczak
7

Projekt Courier został oficjalnie wstrzyma i to dość ciekawie zapowiadające się narzędzie z wieloma innowacyjnymi pomysłami nigdy nie trafi na sklepowe póki. Trochę szkoda bo podobno urządzenie było już prawie gotowe do premiery na rynku. Informacja o zamknięciu projekty na początku była tylko plotk...

Projekt Courier został oficjalnie wstrzyma i to dość ciekawie zapowiadające się narzędzie z wieloma innowacyjnymi pomysłami nigdy nie trafi na sklepowe póki. Trochę szkoda bo podobno urządzenie było już prawie gotowe do premiery na rynku. Informacja o zamknięciu projekty na początku była tylko plotką ale teraz została oficjalnie potwierdzona przez Gizmodo, które zapytała Microsoft o tablet Courier.

Jak miał wyglądać Microsoft Courier możecie zobaczyć na poniższym filmie. Miało to być urządzenie z dwoma dotykowymi ekranami, które składały się jak książka czy duży notes. Courier zdecydowanie miał być bardziej urządzeniem biznesowym niż narzędziem dedykowanym rozrywce i może właśnie to była przyczyna wycofania się z tego projektu? Może docelowa grupa dla tego typu urządzeń była za wąską w porównaniu na przykład do iPada? Tablety w biznesie jak do tej pory nie zrobiły kariery. Swoje czasu ten typ urządzeń biznesowych praktycznie zniknął z rynku po to aby teraz powrócić jako narzędzie dla kowalskiego do oglądania filmów, internetu i gier.To co podobało mi się w Courier to stworzony przez MS interfejs użytkownika - wreszcie zamiast klasycznych Windowsów było coś dedykowanego dla tego typu urządzenia i na dodatek wyglądającego bardzo dobrze. Klasyczny system operacyjny bez specjalnej nakładki będzie odstraszał od każdego tabletu niezależnie od tego jakie będzie miał parametry i jak będzie wyglądał (a przynajmniej taka jest moja opinia po testach Archosa)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MicrosoftTablet