Google

Android 2.0 będzie dostępny również dla G1? Oby tak było!

Grzegorz Marczak
10

Posiadacze telefonu HTC G1 czyli pierwszego aparatu wyposażonego w system Android, prawdopodobnie będą mogli korzystać również z dobrodziejstw najnowszych wersji systemu mobilnego od Google. W internecie pojawiła się plotka, że posiadacze telefonów G1 również dostaną możliwość aktualizacji systemu d...

Posiadacze telefonu HTC G1 czyli pierwszego aparatu wyposażonego w system Android, prawdopodobnie będą mogli korzystać również z dobrodziejstw najnowszych wersji systemu mobilnego od Google. W internecie pojawiła się plotka, że posiadacze telefonów G1 również dostaną możliwość aktualizacji systemu do wersji 2.0 lub 2.1 znanej do tej pory z telefonu Droid. Wprawdzie już teraz można znaleźć informacje o tym, że wersje 2.0 da się ręcznie wcisnąć na G1 - umówmy się jednak, że jest to rozwiązanie z którego skorzysta bardzo niewiele. Większość użytkowników nie bawi sie w hakowanie telefonu i grzebanie w jego systemie po to, żeby zainstalować nową wersję.

Jeśli jednak plotki okażą się nieprawdziwe będzie to moim zdaniem duże rozczarowanie jakie Google zafunduje swoim klientom i wielu z nich (w tym również ja) ponownie zacznie się zastanawiać czy wybór platformy Android był najlepszym rozwiązaniem. Nie chcę i na pewno nie dam się zagonić do wyścigu w którym co roku będę zmieniał telefon tylko po to aby sprostał wyzwaniom nowej wersji systemu operacyjnego, która będzie oferować nowe i lepsze aplikacje.Co prawda właśnie platforma i dostępność aplikacji będą coraz ważniejszym elementem przy wyborze telefonu - to jednak jeśli producent oprogramowania nie zapewni kompatybilności swojego nowego produktu z obecnymi na rynku urządzeniami to sytuacja taka może i obróci się przeciwko niemu (bo konkurencja na pewno wykorzysta ten fakt aby przeciągnąć niezadowolonych użytkowników na swoją stronę).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Applehtc g1