Gry

Next-genowa grafika w Wiedźminie 3 będzie dziełem fana-modera. Efekty są świetne

Paweł Winiarski
3

Kiedy CD Projekt Red w pocie czoła pracuje nad kolejnymi poprawkami do Cyberpunk 2077, pewien gracz-moder upiększa Wiedźmina 3. Czy raczej podmienia tekstury przez co tytuł wygląda o wiele lepiej.

The Witcher 3 HD Reworked Project NextGen

Pod tą nieco przydługą nazwą kryje się projekt modera ukrywającego się pod pseudonimem Halk Hogan PL. Powinni zainteresować się nią wszyscy, którzy uważają, że oprawa graficzna Wiedzmina 3 odstaje już od tego, co widzimy aktualnie w branży gier. Modyfikacja nie podkręca rozdzielczości materiału bazowego, ale podmienia tekstury obiektów w grze, co sprawia, że różnica jest więcej niż zauważalna. Ściany budynków, owoce, dywany, zwierzęta - jest tego sporo i choćby patrząc na jabłka ewidentnie widać, że modyfikacja wprowadza przygody Geralta do next-genowego świata.

Hal Hogan PL obiecuje, że modyfikacja nie podniesie wymagań sprzętowych gry, korzysta bowiem z tych samych zasobów pamięci VRAM karty graficznej co maksymalne ustawienia graficzne gry. Jeśli więc byliście w stanie uruchomić i płynnie grać w W3 na najwyższych detalach, uda się Wam osiągnąć tę samą płynność po zainstalowaniu modyfikacji. Jeszcze jesienią ubiegłego roku wspominano o tym, że Wiedźmin 3 doczeka się wersji na konsole nowej generacji (PlayStation 5 i Xbox Series X/S), ale patrząc na to, ile pracy z łataniem usprawnianiem Cyberpunk 2077 ma przed sobą CD Projekt Red, raczej nie spodziewałbym się rychłej premiery next-genowej, konsolowej łatki dla gry. Mówiąc szczerze, wolałbym żeby firma skupiła się raczej na nowej wersji CP2077, bo rok czekania na next-gen patcha w momencie kiedy gra wyszła na przełomie generacji jest naprawdę słabą akcją. Szczególnie, że do tego czasu pewnie w ogóle zapomnę o Cyberpunk 2077 i nie będę miał ani czasu, ani ochoty przechodzić tej produkcji ponownie.

Niestety The Witcher 3 HD Reworked Project NextGen nie ma jeszcze swojej daty premiery i póki co pozostaje nam zerkać na kolejne materiały prezentujące postęp prac nad projektem.

Co ciekawe, Halk Hogan PL zapowiedział również, że ma w planach wzięcie na swój warsztat Cyberpunka 2077 i jeśli jest w stanie osiągnąć tak fajne efekty w Wiedźminie 3, prawdopodobnie nieźle upiększy również najnowszą produkcję CD Projekt Red. Wyniki przygotowanej przez niego ankiety wskazują jednak, że gracze wolą jednak, by na razie moder skupił się na Wiedźminie.

źródło 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu