Acer

Next@Acer. Podsumowanie i nowości produktowe

Piotr Kurek
Next@Acer. Podsumowanie i nowości produktowe
0

Na zakończonej właśnie konferencji Next@Acer pokazano szereg nowości, które w najbliższym czasie trafią do sprzedaży. Od laptopów, poprzez monitory, komputery stacjonarne, rzutniki, a na ekologicznych produktach kończąc. Jest w czym wybierać.

Jedną z najważniejszych nowości zaprezentowaną na konferencji Next@Acer bez wątpienia jest komputer stacjonarny Predator Orion 7000. Przygotowano go z myślą o najbardziej wymagających graczach. Wyposażony jest w najnowszy procesor Intel Core 12. generacji z opcją overclockingu, kartą graficzną NVIDIA GeForce RTX 3090 i do 64 GB pamięci RAM DDR5-4000. Zamknięty jest w obudowie chroniącej przed zakłóceniami elektrycznymi i elektromagnetycznymi. Posiada przezroczyste panele boczne z hartowanego szkła, przez które widać dwa przednie wentylatory Predator FrostBlade 2.0 o średnicy 140 mm i jeden tylny wentylator Predator FrostBlade 2.0 o średnicy 120 mm.

Next@Acer. Nowości Acer Predator

Markę Predator zasilą też dwa nowe projektory: Predator GD711 i Predator GM712. Pierwszy z nich to projektor LED oferujący rozdzielczości 4K z obsługą HDR. Pozwala też na uzyskanie częstotliwość odświeżania obrazu na poziomie 240 Hz przy rozdzielczości 1080p w trybie High Frame Rate. GM712 oferuje rozwiązania bardziej tradycyjne - lampowe. Pozwala na wyświetlanie ekranu w rozdzielczości 4K oferując jasność na poziomie 3600 lumenów ANSI.

 

W najbliższym czasie w sprzedaży pojawi się laserowy, ultrakrótkoogniskowy projektor Acer L811. Oferuje on rozdzielczości 4K, HDR10, jasność na poziomie 3000 lumenów. Wyświetla obraz o przekątnej 120 cali z odległości zaledwie 0,312 metra. W sklepach pojawią się również monitory. Te przeznaczone dla graczy z serii Nitro XV2 oraz mające trafić w gusta twórców Acer CB273U. Do tego kilka modeli Chromebooków: Spin 514 i Spin Enterprise 514, 515, 514 oraz 314.

Next@Acer. Premiery nowych sprzętów

Na konferencji pokazano także komputery z serii ConceptD. W tym ConceptD 3 w wersji 16:10 oraz 15-calowego ConceptD 3 Ezel oraz ConceptD 7 SpatialLabs Edition. Charakteryzują się one charakteryzują się wyraźnie nowoczesną linią, z w pełni aluminiową, elegancką, białą obudową.

A co jeszcze ciekawego pokazano w ostatnich dniach? Dość dziwnym produktem, który raczej nie kojarzy się z elektroniką i komputerami jest... ekologiczna kurtka. Acer Eco-Shell wykonana jest częściowo z materiału, który powstał z fusy z kawy. To folia poliuretanowa powstała z przetworzonego w poliol oleju kawowego, który następnie poddawany jest procesowi syntezy. Kurtka posiada przezroczystą osłonę do kaptura chroniącą przed aerozolami.

Acer stawia na pro-ekologiczne i antybakteryjne rozwiązania także w swoich sprzętach elektronicznych. Na Next@Acer zaprezentowano m.in. laptop z obracanym ekranem i powłoką antybakteryjną (Acer TravelMate Spin P4), wytrzymały laptop z ochroną antybakteryjną (Acer Enduro Urban N3), tablet z powłoką chroniącą przed drobnoustrojami (Acer Enduro Urban T3), monitor z powłoką antybakteryjną  (Acer VE246Q).

Ekologiczne produkty to Acer TravelMate Vero (biznesowy laptop zbudowany w 30% z plastiku pochodzącego z recyklingu), Acer Veriton Vero Mini (mini komputer stacjonarny z obudową składającą się  w 25% z plastiku PCR), Acer Vero BR277 (monitor z obudową wyprodukowaną w 50% z plastiku pochodzącego z recyklingu), Acer Aspire Vero (laptop z obudową składającą się w 30% z plastiku pochodzącego z recyklingu, klawisze z 50% z plastiku PCR i w pełni recyklingowanym opakowaniem). Nie mogło też zabraknąć bardziej ekologicznych akcesoriów. Acer w tym roku oferować będzie eko myszki, podkładki pod myszki i futerały na laptopy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu