Acer

Acer pokazał nowe laptopy, w tym bestię dla najbardziej wymagających graczy

KR
Krzysztof Rojek
6

Acer pokazał, jakie modele wystawia do walki o serca konsumentów w 2021 roku. Wybór jest tak szeroki, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Rynek laptopów rozwija się bardzo dynamicznie, a przez pandemię i konieczność nauki zdalnej sprzedaż tej kategorii produktowej wręcz eksplodowała. Za jakąś część tego sukcesu odpowiada fakt, że dziś ciężko o laptop "generalnego" zastosowania, ponieważ dzięki specjalizacji każdy może dobrać sobie model, który najlepiej spełni jego wymagania. Takie podejście widoczne jest też w Acerze, którzy właśnie wypuścił na rynek aktualizacje dla wszystkich swoich najważniejszych linii. Na specjalnej konferencji przygotowanej przez firmę miałem okazję zapoznać się z tym, co klienci będą mieli okazję zobaczyć w najbliższym czasie na sklepowych półkach.

Oto co Acer przygotował dla swoich klientów na 2021

Acer Predator Helios 500

Zaczynamy od najmocniejszego w zestawieniu komputera typu "desktop replacement" stworzonego z  myślą o osobach, dla których najważniejsza jest bezkompromisowa wydajność. Laptop całym sobą krzyczy "GAMING!" i podświetlane w RGB jest w nim praktycznie wszystko. Jeżeli chodzi o podzespoły, mamy tutaj procesor Intela i9 11. generacji (8 rdzeni, 16 wątków, turbo do 5 GHz na jednym rdzeniu  i 4,5 GHz dla wszystkich), mobilną wersję NVidii 3080 i do 64 GB pamięci RAM oraz 2 TB miejsca na dane. Oprócz tego uwagę przykuwa 17,3 calowy ekran 4K z podświetleniem miniLED, 120 Hz odświeżaniem i 100 proc. pokryciem DCI-P3.

Acer Predator Triton 500 SE

A co jeżeli ktoś chciałby mieć wydajny, mocny komputer na którym pogra w najnowsze produkcje, ale nie chce urządzenia, które ciężko będzie mu nawet podnieść? Wtedy może zainteresować się Predatorem Triton 500 SE. Model ten również posiada procesor Intel Core i9 11. generacji, RTX 3080 i do 64 GB pamięci RAM, jednak to wszystko zamknięte jest w dużo smuklejszej obudowie. Nieco niższa wydajność rekompensowana jest tu przez dłuższy czas pracy na baterii - aż do 12 godzin.

Acer Swift X

Serii Swift nie trzeba nikomu chyba przedstawiać - komputery nastawione na poręczność, długą pracę na baterii i wygodę użytkowania. Nie inaczej jest w tym roku, w którym Swift X wnosi na stół bardzo chwalony układ AMD Ryzen 7 5800U, do 16 GB pamięci RAM, dysk SSD do 2 TB i baterię, która ma pozwolić nawet na 17 godzin pracy na jednym ładowaniu. Dodatkową zaletą jest 100 proc. pokrycia sRGB przez 14 calowy ekran IPS.  A to wszystko w bardzo smukłej, aluminiowej obudowie.

Acer ConceptD

ConceptD to linia maszyn, której głównymi odbiorcami mają być twórcy - osoby edytujące zdjęcia, filmy, tworzące muzykę czy animację, które potrzebują mobilnej stacji roboczej dzięki której będą mogli wykonywać swoją pracę czy hobby z każdego miejsca na ziemi. W zależności od konfiguracji możemy mieć tu układy NVidia RTX do 3060, a także A5000 lub A3000, które są bardziej nastawione na optymalizację procesu renderowania. To, co wyróżnia te laptopy to m.in. obecność topowego wyświetlacza 3K PANTONE (100 proc. DCI-P3, Delta E<2), obsługa Thunderbolt 4, czytnik kart SD czy duży, 6 calowy touchpad.

Acer TravelMate P6

A co z laptopami dla biznesu? O tym Acer także pomyślał, Aktualizując swoją serię TravelMate. Mamy tu dwa laptopy z serii P6, których głównym wyróżnikiem jest dodatkowy nacisk położony na zabezpieczenia. Dzięki specjalnym funkcjom możemy tutaj ustawić ekran w taki sposób, że będzie miał on bardzo niewielkie kąty widzenia, przez co nikt. np. w pociągu, nie podejrzy co robimy. Drugą funkcję jest projektor podczerwieni wbudowany w kamerkę, dzięki czemu wykrywanie twarzy jest dużo trafniejsze i bezpieczeniejsze, a laptop może sam się zablokować, jeżeli tylko od niego odejdziemy. Oprócz tego komputery obsługują m.in. karty SIM i e-SIM i posiadają moduł pozwalający im łączyć się z siecią 5G. To, co rozróżnia dwa warianty P6 obecność ekranu dotykowego. Jeżeli ktoś preferuje, może kupić TravelMate'a, którego matryca obraca się o 360 stopni, czyniąc z niego tablet. Ta wersja ma także wbudowany rysik.

Acer Chromebook Spin 713

Pomimo tego, że w Polsce chromebooki nie wywołały takiego boomu jak za granicą, Acer wierzy, że możę się to zmienić. I jego nowy Chromebook pokazuje, że ma ku temu powody. Model Spin 713 to bardzo dobre wykonanie, procesor Core i5 11. generacji, 13,5 calowy ekran IPS, 8 GB pamięci RAM, czyli więcej niż potrzeba do tego, by ChromeOS działał superpłynnie.

Jest więc z czego wybierać. Któryś model szczególnie Was zainteresował?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu