3

Netvibes zmienia się w serwis społecznościowy?

Netvibes to chyba jedna z najbardziej znanych stron startowych, pozwalających nie tylko agregować informacje z czytanych przez nas źródeł ale oferująca również wiele ciekawych aplikacji . Niedawno CEO Netvibes zapowiedział kolejną wersję serwisu o nazwie „Ginger”, z pierwszych obrazków jakie zostały pokazane wygląda na to, że serwis stanie się bardziej społecznościowy. Z tego co widać […]


Netvibes to chyba jedna z najbardziej znanych stron startowych, pozwalających nie tylko agregować informacje z czytanych przez nas źródeł ale oferująca również wiele ciekawych aplikacji .

Niedawno CEO Netvibes zapowiedział kolejną wersję serwisu o nazwie „Ginger”, z pierwszych obrazków jakie zostały pokazane wygląda na to, że serwis stanie się bardziej społecznościowy. Z tego co widać będziemy mieli możliwość tworzenia listy przyjaciół (oraz importowania listy znajomych z innych serwisów). Będziemy mogli tagować treści, dzielić się zdjęciami oraz filmami itp.


Mam mieszane uczucia co do zapowiedzi, przede wszystkim pamiętam jakim fiaskiem zakończyły się zmiany w technorati gdzie serwis starał się odejść nieco od swojej podstawowej tematyki. Wprawdzie teraz technorati powróciło do korzeni i ponownie koncentruje się na blogosferze.

Nie wiem czy z netvibes nie będzie podobnie – serwis doskonale sprawdza się jako strona startowa – czy jednak społecznościowa strona startowa będzie na pewno czymś czego chcą użytkownicy?