Netflix

Kozidrak w reklamie Netfliksa to sztos! Teraz dajcie Żebrowskiego promującego Wiedźmina

Konrad Kozłowski
6

O obecności Netfliksa w Polsce nia da się zapomnieć. Lokalne instalacje, reklamy w telewizji albo angaż rodzimych gwiazd do promocji własnych seriali są nie do zignorowania. Tym razem serial Netfliksa promuje Beata Kozidrak. W swoim stylu, oczywiście.

Nie obiecywaliśmy, że lepszy będzie świat. - czytamy pod najnowszą reklamą najnowszego sezonu Orange is the New Black, który jest już ostatnim. Zatytułowany jako "Mówimy tak | Orange Is the New Black" klip odnosi się oczywiście do występującej w nim gwiazdy polskiej estrady, czyli Beaty Kozidrak. Ta, podobnie jak rok temu Magda Gessler, wciela się w jedną z odsiadujących wyrok kobiet. W odpowiedzi na pytanie od innych bohaterek "Za co siedzisz" odpowiada jedną ze swoich piosenek. Reakcja koleżanek spod celi nie mogła być inna - szybko ją polubiły, ale żałują, że to już ostatni sezon. Czy widzowie myślą podobnie?

Orange is the New Black - Beata Kozidrak promuje 7. sezon serialu

Orange is the New Black to jeden z najstarszych seriali oryginalnych Netflix. Na platformę trafił w lipcu 2013 roku, niedługo po premierze House of Cards i Hemlock Grove. Od tamtej pory co roku otrzymywaliśmy nowe sezony, a najnowszy, już siódmy, kończy historię Piper Chapman, która trafiła z opóźnieniem za kratki za posiadanie walizki pełnej pieniędzy z transakcji narkotykowych swojej byłej dziewczyny. Orange is the New Black pokazuje życie osadzonych o różnym pochodzeniu, a wątki uzupełniane są retrospekcjami ukazującymi ich życie przed trafieniem do wiezięnia.

Nie jest to oczywiście pierwsza lokalna akcja promocyjna Netfliksa. W Warszawie serwis przygotował wcześniej instalacje z seriali Stranger Things i Altered Carbon, w Krakowie pojawiła się rzeźba promująca 3. sezon Domu z papieru, a w spotach występowała już między innymi wspomniana Magda Gessler.

W komentarzach do spotu nie brakuje próśb o zatrudnienie Michała Żebrowskiego do polskiej promocji serialu Wiedźmin. To właśnie aktor wcielał się w Geralta w polskiej produkcji z 2002 roku. Bez wątpienia byłby to kolejny strzał w dzisiątkę.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu