Netflix

Netflix - jak zacząć i co trzeba o nim wiedzieć? Poradnik Antyweb

Konrad Kozłowski
Netflix - jak zacząć i co trzeba o nim wiedzieć? Poradnik Antyweb
15

Netflix jest dostępny w Polsce od ponad dwóch lat i na przestrzeni tego okresu wydarzyło się całkiem sporo. Niektóre rzeczy zmieniły się diametralnie, inne pozostały takie same. Podsumowujemy najważniejsze informacje na temat Netflix - jak zacząć i co trzeba wiedzieć?

Historia Netflix rozpoczęła się zupełnie inaczej - firma nie zajmowała się od zawsze tym, z czego słynie w Polsce. Seriale oryginalne, które teraz wypełniają ofertę po brzegi, wcale nie były tak ważne dla Netflix na początku działalności, ale serwis od zawsze starał się wyjść naprzeciw nowym technologiom i wykorzystywał je w dostarczaniu do klientów treści multimedialnych jak filmy i seriale.

Podsumowanie tego wszystkiego wcale nie jest łatwe, ale zebraliśmy najważniejsze informacje, dzięki którym będziecie mogli swobodnie rozpocząć subskrypcję Netflix, a jeśli już z niej korzystacie, to jest spora szansa, że dowiecie się czegoś nowego na temat usługi z naszego materiału. Omówiliśmy wszystkie dostępne oferty oraz ich cechy, wspierane urządzenia i platformy, a także wyjątki. Nakreśliliśmy sytuację związaną z produkcjami dostępnymi na Netflix - co oznacza termin Netflix Original i do jakich tytułów się odnosi?

Netflix ma za sobą niezwykle pracowity rok. Liczba produkcji, które wyprodukował lub współtworzył, po raz kolejny wzrosła w stosunku do lat poprzednich, a baza subskrybentów stale się powiększa. Największą zmianą w strategii serwisu jest jednak chyba ta dotycząca dystrybucji filmów, które nareszcie trafiają do kin, także tych w Polsce. 22 lipca czy Roma doczekały się pokazów w polskich kinach i z całą pewnością nie są to ostatnie tytuły, które zagościły w lokalnych repertuarach. Wcześniej Netflix usilnie opierał się nawet limitowanej dystrybucji w kinach, a wszystko przez próbę zachowania lojalności wobec widzów oglądających produkcje Netfliksa online na laptopach, telewizorach czy smartfonach. Nie da się jednak ukryć, że Netflix stara się też w ten sposób zawalczyć o nagrody - Roma, dzięki kinowym seansom, weźmie udział w wyścigu o Oscara w przyszłym roku.

Z tego, jak i wielu innych powodów - między innymi niesamowicie napakowanej ramówki na 2019 - następny rok będzie dla Netflix i jego użytkowników bardzo interesujący.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu