Polska

mBank dokonał największego przelewu w historii WOŚP - 7 mln zł, dzięki swoim klientom

GU
Grzegorz Ułan
116

Bo tak naprawdę, to klienci zadecydowali o wysokości przelewu mBanku. Niemniej deklaracje na początku były inne, chwała się należy przedstawicielom banku, za gest i końcowy efekt.

Początkowo mBank zaproponował, aby suma wpłat dokonana poprzez ich aplikację mobilną w wysokości 10, 20, 50 lub 100 zł była na koniec finału podwojona, z zastrzeżeniem jednak, że bank obiecał podwoić kwotę do 1 miliona złotych.

Cezary Stypułkowski, prezes mBanku:

Klienci mBanku pokazali, że są wspaniali i hojni. Naszą ambicją było zwiększenie wysokości wpłat dokonywanych za pośrednictwem banku na rzecz WOŚP. Znając niezwykły odzew na wieść o naszej współpracy z fundacją, wiedzieliśmy, że w tym roku takich wpłat będzie zdecydowanie więcej. Jednak kwota zebrana do godziny 22 w dniu Finału przerosła nasze najśmielsze oczekiwania.

https://secure.sitebees.com/file/attachmentv/1219855/MP4_720P/e0/20180114_230919.mp4

Okazało się, że klienci mBanku dokonali w ten sposób przelewów na kwotę prawie 7 milionów złotych na konto fundacji WOŚP. To nie pozostało bez odzewu i reakcji przedstawicieli mBanku, którzy podjęli decyzję o powiększeniu kwoty ze swojej deklaracji, do tej którą osiągnęli ich klienci.

Ponieważ klienci mBanku do tego czasu wpłacili na rzecz WOŚP 6,7 mln zł, zdecydowaliśmy się podwoić tę kwotę i przekazać Orkiestrze nie deklarowany 1, ale aż łącznie 7 milionów złotych. Bardzo Wam dziękujemy i cieszymy się, że razem robimy coś dobrego! Ze sprzętu i aktywności ufundowanych przez WOŚP skorzystają wszyscy Polacy.

Wiem, że cześć z Was zakwalifikuje ten gest jako zabieg marketingowy, niech i tak będzie, osobiście podoba mi się efekt tej akcji w postaci łącznej sumy 14 milionów zł, jaka zasili konto tej fundacji.

Źródło: mBank.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot