Netflix

Netflix podnosi ceny w Polsce, podrożały wszystkie abonamenty. Aktualizacja: ale nie dla wszystkich...

Kamil Pieczonka
Netflix podnosi ceny w Polsce, podrożały wszystkie abonamenty. Aktualizacja: ale nie dla wszystkich...
148

Po tym jak Netflix podniósł ceny swoich planów w Stanach Zjednoczonych, spodziewaliśmy się, że wkrótce podwyżka zawita także do Polski. Wygląda na to, że 1 marca to właśnie ten dzień, przynajmniej dla nowych klientów. Nie nazwałbym tego drastycznym wzrostem cen, ale z pewnością zauważalnym.

Netflix podnosi ceny wszystkich planów

Sytuacja nie jest jeszcze do końca jasna, bo polski oddział firmy nie informował nas do tej pory o żadnych planach zwiększenia cen. Co więcej nie wszyscy widzą w przeglądarce wyższe ceny. Wchodząc na stronę Netfliksa w trybie incognito nadal widzę w cenniku wartości mniejsze, odpowiednio 34 PLN za plan podstawowy, 43 PLN za plan standardowy oraz 52 PLN za plan premium. Jednak jak sprawdziłem na innej przeglądarce, to moim oczom ukazał się cennik jak poniżej.

Co jeszcze ciekawsze, niektórzy użytkownicy raportują kwoty wyższe, odpowiednio 39, 52 i 65 PLN. Wzrost cen jednak jest faktem i wynosi około 15% w przypadku planu standardowego, co z pewnością nie jest małą wartością. Szczególnie jeśli pomnożymy ją przez ponad 100 mln klientów platformy. Nie jest jeszcze jednak jasne, czy i kiedy nowe ceny obejmą osoby aktualnie posiadające subskrypcje. Oferta na screenie powyżej dotyczy nowych użytkowników.

Netflix sporo traci na dzieleniu kont

Zaledwie wczoraj pisaliśmy, że jeden z branżowy portali policzył ile Netflix może tracić na dzieleniu kont. Jest to całkiem powszechny proceder, na który platforma cały czas przymyka oko i nie zamierza z nim walczyć. Podniesienie cen o niespełna 10 PLN raczej nie spowoduje nagłego exodusu z Netfliksa, tym bardziej jeśli spore grono użytkowników dzieli się opłatami. Dobitnie jednak świadczy o tym, że produkcja ogromnej ilości własnych treści i zakup praw do filmów i seriali z innych wytwórni jest kosztowny. Tym bardziej, że niedługo pojawi się kolejny, bogaty rywal ze swoją platformą Disney+.

Jak tylko uda nam się uzyskać komentarz polskiego oddziału Netfliksa dotyczący wyższych cen to z pewnością go opublikujemy.

Aktualizacja 02.03.2019, 00:30

Jak donosi serwis nflix.pl, Netflix testuje nowe plany cenowe na swoje pakiety, aby badać reakcje użytkowników.

Aktualizacja 02.03.2019, 11:07 - komentarz Netfliksa

Biuro prasowe Netfliksa przesłało nam następujące oświadczenie:

Testując różne poziomy cenowe chcemy lepiej zrozumieć, jak użytkownicy postrzegają i cenią platformę Netflix. Testy te niekoniecznie oznaczają wprowadzenie konkretnych, nowych cen, a ich testowe wartości nie będą widoczne dla wszystkich.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot