Polska

Netflix dla widzów Orange TV w Polsce. Ale jeszcze chwilę zaczekamy

Konrad Kozłowski
Netflix dla widzów Orange TV w Polsce. Ale jeszcze chwilę zaczekamy
17

Obowiązujące od 2014 roku partnerstwo Grupy Orange z Netflixem nareszcie wykroczy poza granice jednego kraju. Do tej pory z katalogu Netflixa widzowie Orange TV mogli korzystać tylko we Francji, ale już niedługo ta oferta pojawi się także w Polsce.

Odnowiona umowa, która od trzech lat obowiązywała na terenie Francji, będzie obejmować kraje w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie. W krajach, gdzie dostępne jest Orange TV, klienci otrzymają dostęp do tytułów na Netflksie. Jak można przeczytać na stronie pomocy Netflixa, we Francji wspierane są dwa urządzenia - Orange Livebox Play (Black Box) i Livebox Play 4. Tylko pierwszy z nich obsługuje treści w 4K. Nie ma oczywiście żadnych problemów ze wsparcie dla dźwięku przestrzennego czy napisów.

“To partnerstwo buduje naszą silną relację z Orange we Francji, a w przyszłości umożliwi również milionom naszych klientów w wielu krajach prosty i wygodny dostęp do wiodącego na świecie serwisu internetowego oferującego rozrywkę, w jednym miejscu”. Reed Hastings, prezes Netflix

Netflix w Orange TV

To bardzo dobra wiadomość dla obydwu podmiotów. Orange, dzięki znacznemu rozszerzeniu zasięgu usługi, będzie mogło namówić potencjalnych klientów do wyboru swojej oferty, ponieważ Netflix jest jednym z najbardziej, jeśli nie najbardziej rozpoznawalnym serwisem VOD na świecie. To przekłada się na zainteresowanie użytkowników, którzy nie zawsze są skorzy do sięgnięcia po usługę internetową, za którą płatności nie dokonuje się opłacając standardowy rachunek. Wiele osób, szczególnie starszych czy z bardzo konserwatywnym podejściem, nie uruchomi Netflixa na komputerze czy telewizorze, ale potraktuje go, jako zwykłą wypożyczalnię filmów i seriali w ramach jednej opłaty u operatora.

"Chcemy zaoferować naszym klientom najlepsze treści. W październiku 2014 r. staliśmy się pierwszym dystrybutorem serwisu Netflix we Francji. Zawarcie nowej umowy wzmocni naszą pozycję na międzynarodowym poziomie." Stéphane Richard, prezes i CEO Orange.

To oczywiście także spora szansa dla Netflixa, który dotrze do wspomnianej grupy użytkowników pełnych obaw, co do systemu płatności czy obsługi serwisu. Nic więc dziwnego, że Orange nie jest jedynym partnerem Netflixa - wiemy, że w ciągu kilku miesięcy podobna usługa pojawi się w ofercie UPC. Na marginesie dodam, że wszystko wskazuje na to, iż wspierany będzie tylko dekoder Horizon HD z nagrywarką.

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu