Netflix

Rozbiłem statek i zgubiłem się w kosmosie - Netflix promuje swój nowy serial

Konrad Kozłowski
Rozbiłem statek i zgubiłem się w kosmosie - Netflix promuje swój nowy serial
4

Jak promować serial na jednej z największych imprez dla fanów pop-kultury? Netflix postanowił zbudować stoisko ze statkiem kosmicznym, którym macie możliwość… rozbić się na nieznanej planecie. Każdego dnia ustawiały się tam spore kolejki - każdy chciał choć na chwilę “zgubić się w kosmosie”.

Netflix wskazał na termin Comic Conu w Dubaju, jako okres intensywnej promocji nowego serialu “Lost in Space”. Miałem możliwość rozmawiać z obsadą nowej oryginalnej produkcji serwisu, a także wybrać się na halę wypełnioną fanami i gadżetami - komiksy, książki, figurki i wiele, wiele innych. Stoisko Netflixa było umiejscowione w centrum hali i zajmowało jedno z dwóch największych pod względem powierzchni. Nic dziwnego, skoro zdecydowano się tam umieścić nie tylko kilka pomieszczeń ze statku Jupiter 2, którym rodzina Robinsonów (nie)szczęśliwie podróżowała, ale i kawałek świata z planety, gdzie się rozbili. Wszystko starano się odwzorować jak najdokładniej, a całkowite odcięcie od świata zewnętrznego (Comic Conu) powodowało, że te kilka minut można było faktycznie spędzić w świecie serialu.

.

Wszyscy na pokład!

!

.

Po tym jak wszyscy uszliśmy z życiem, musieli na nas kolejne przygody. Tam czekają na nas stanowiska z jaskinią z serialu, wewnątrz której możemy zostawić po sobie ślad (odbicie dłoni) podobnie jak Robinsonowie, nadać wiadomość ratunkową przez radio oraz… poznać Robota, który od czasu do czasu miewał zły humor (jego "twarz" przybierała czerwoną barwę). Postać zbudowano w skali 1:1, więc statua robiła spore wrażenie, szczególnie na najmłodszych. Z zewnątrz można też było podziwiać tył statku z ogromnymi silnikami odrzutowymi. 

Gdy wróciłem w późniejszych godzinach na stanowisko Netflixa okazało się, że kolejka nie liczy już kilku ani kilkunastu osób, a kilkadziesiąt. To mnie wcale nie dziwiło, a ja wybrałem się na tę przejażdżkę dwukrotnie, bo faktycznie sprawiała niemałą frajdę.

Teraz jestem ciekaw, czy i kiedy Netflix zrobi coś podobnego na naszym warszawskim Comic Conie?

Premiera serialu "Zagubieni w kosmosie" 13 kwietnia na Netflix.

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu