Google

Nawigacja w Mapach Google już dostępna w Polsce!

JT
Jakub Tepper
35

Posiadacie smartfona z systemem Android i poruszacie się autem? W takim wypadku przynajmniej w Polsce (biorąc pod uwagę koszt roamingu danych) nie będą już Wam potrzebne inne GPSy. Google uruchomił dziś Nawigacje Google także w naszym kraju. W pełni zlokalizowaną. Wystarczy pobrać z Andro...

Posiadacie smartfona z systemem Android i poruszacie się autem? W takim wypadku przynajmniej w Polsce (biorąc pod uwagę koszt roamingu danych) nie będą już Wam potrzebne inne GPSy.

Google uruchomił dziś Nawigacje Google także w naszym kraju. W pełni zlokalizowaną.

Wystarczy pobrać z Android Market najnowszą wersję Map Google, aby cieszyć się w pełni sprawną Nawigacją. Przedstawiona na oficjalnej stronie funkcjonalność prezentuje się następująco:

  • wyszukiwanie nie tylko po adresach, ale i nazwach firm czy typach działalności
  • wyszukiwanie głosowe
  • zaimplementowany Google Traffic, czyli informacje o korkach
  • wyszukiwanie punktów na naszej trasie i nakładanie warstw (np. patrzymy czy w okolicy nie ma przypadkiem jakiejś zaznaczonej na mapie stacji benzynowej)
  • widoki satelitarny oraz w wybranych miejscach Street View
  • Tryb „W drodze” ułatwiający korzystanie z urządzenia w trakcie jazdy, gdy używasz samochodowej stacji dokującej (dla urządzeń z Androidem w wersji 2.0 lub nowszej) - co za tym stoi, nie wiem
  • nawigacja piesza

A wszystko to oczywiście z przewodnikiem głosowym w języku polskim. Jako iOSowiec nie jest mi dane jeszcze sprawdzić nowego GPSa, ale podzielcie się koniecznie wrażeniami, jeśli macie na podorędziu Androida.

Tak wygląda zaś film prezentujący nową w Polsce usługę:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleAndroidnawigacja