Startups

Navigeo - miejsce dla podróżników.

Grzegorz Marczak
Navigeo - miejsce dla podróżników.
6

Muszę przyznać, że agencja Autenthika wdraża coraz to ciekawsze projekty. Po ostatnim moim zdaniem udanym pomyśle jakim był gover.pl przyszła kolej na miejsce dla podróżników czyli Navigeo.net. Navigeo w swoim sloganie reklamowym (jeśli mogę te zdanie tak nazwać) opisuje właściwie wszystko czego...

Muszę przyznać, że agencja Autenthika wdraża coraz to ciekawsze projekty. Po ostatnim moim zdaniem udanym pomyśle jakim był gover.pl przyszła kolej na miejsce dla podróżników czyli Navigeo.net.

Navigeo w swoim sloganie reklamowym (jeśli mogę te zdanie tak nazwać) opisuje właściwie wszystko czego możemy się po serwisie spodziewać:Serwis zrobiony przez Autenthika daje osobom podróżującym i interesującym się ciekawymi miejscami na świecie możliwość dzielenia się zdjęciami, dyskutowania o podróżach, planowania wypraw, tworzenia galerii ze zdjęciami z własnych wycieczek itp. Trzeba przyznać, że jak na tę tematykę jest to wystarczająco rozbudowany serwis aby móc nazwać go kompletnym.


Navigeo wygląda całkiem ciekawie

Pytanie czy serwis taki ma szansę na przebicie się na Polskim rynku jest dość trudne. Sam pamiętam co najmniej dwie polskie strony o bardzo zbliżonej tematyce i funkcjonalności (nie były tak "ładnie wykonane). Jednym z tych serwisów jest geoblog.pl, który kiedyś opisywałem. W tej chwili na liczniku w geoblogu widzimy 400 zarejestrowanych osób - nie jest to więc chyba sukces o jakimi myśleli autorzy. Kolejnym serwisem, któremu chyba Navigeo utrudniło nieco start to Travel.to - trudno powiedzieć, czy to już startup czy jeszcze pomysł jednak tematyk podobna.

Widać więc, że sam pomysł nie jest nowy i jest już zrealizowany - pytanie czy lepsze wykonanie i prawdopodobnie lepsze możliwości dotarcia do użytkowników wystarczą aby takie miejsce w naszym internecie stało się popularne?

Osobiście nie zarejestrowałbym się w navigeo z kilku dość prozaicznych powodów, nie ma czym się pochwalić jeśli chodzi o podróże. Nie oznacza to, że nie będę odwiedzał tego serwisu - bardzo lubię oglądać zdjęcia z wypraw do ciekawych miejsc na świecie (nawet jeśli nie biorę w nich udziału).

W każdym razie cieszę się, że powstał kolejny ciekawy serwis społecznościowy w Polsce, mam nadzieję, że pomysł się sprawdzi i odniesie sukces - czego życzę autorom (bardzo ciekawy jestem co będzie następne?).

Znalezione na startups.pl

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu