Motoryzacja

NaviExpert z ciekawym rozwiązaniem dla kierowców, którzy się spieszą

Piotr Kurek
NaviExpert z ciekawym rozwiązaniem dla kierowców, którzy się spieszą
2

O tym, że nie warto się spieszyć na drodze wiedzą wszyscy, ale i tak zdarzają się sytuacje, w których aż się prosi o mocniejsze tupnięcie nogą na pedał gazu. Warto wtedy posłuchać głosu kogoś bliskiego, który przypomni, że może lepiej jednak zwolnić.

Statystyki wypadków potwierdzają, że kierowcy będący w związku czują się bardziej odpowiedzialni za życie swoje i bliskich — a co za tym idzie, prowadzą samochody ostrożniej. Twórcy nawigacji NaviExport postanowili skorzystać z tego stwierdzenia i umożliwią użytkownikom swojej aplikacji na nagranie głosu bliskiej osoby, który będzie zachęcał kierowcę do zdjęcia nogi z gazu. Taki spersonalizowany komunikat będzie się odtwarzał w czasie zbyt szybkiej jazdy.

O mniejszych skłonnościach do niebezpiecznych zachowań na drodze przez kierowców utrzymujących bliskie relacje z innymi ludźmi wiedzą doskonale ubezpieczyciele, którzy są w stanie zaoferować takim klientom korzystniejszą cenę polisy — wszystko ze względu na wiedzę, że stanowią dużo mniejsze ryzyko stworzenia zagrożenia w czasie jazdy.

Aktualizacja aplikacji NaviExport z funkcją nagrywania głosu bliskiej osoby, który zastępuje domyślny dźwięk zwolnij, jest już dostępna w Google Play. Nagranie własnego komunikatu jest bardzo proste i sprowadza się do wykonania kilku kroków. W menu aplikacji należy udać się do Ustawień, następnie przejść do zakładki Dźwięki i wybrać opcję Komunikat Zwolnij. Tu po ustaleniu prędkości, po przekroczeniu której zostanie odtworzone nagranie, wystarczy je nagrać — jego długość to maksymalnie 10 sekund.

Skoro bliskie osoby potrafią wywierać tak silny wpływ na nasze zachowania, dlaczego by tego nie wykorzystać do poprawy bezpieczeństwa? Niezależnie od tego czy jesteśmy w związku, mamy dzieci, rodziców czy dobrych znajomych – warto pamiętać, że mamy do kogo wracać. To funkcja dla wszystkich naszych użytkowników, a w szczególności tych, którzy są świadomi swojej „ciężkiej nogi”. Ale nie tylko. Jeśli wiemy, że najbliższa nam osoba lubi poszaleć za kierownicą, być może właśnie Walentynki będą najlepszą okazją do tego, by powiedzieć: „Kocham Cię. Zwolnij” i wyposażyć ją w nawigację z już nagranym komunikatem zachęcającym do bezpiecznej jazdy.

— mówi Adam Bąkowski, prezes Zarządu Telematics Technologies.

Źródło: Informacje prasowe

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu