Felietony

Natemat.pl na wykop poleca?

Grzegorz Marczak
Natemat.pl na wykop poleca?
17

Natemat.pl jednak musi powalczyć trochę o ruch? Właściwie pytanie czy musi? Rozumiem, że startując od zera jest trudno ale czy ten projekt nie miał się bronić dobrymi treściami? Widzę, że pierwszą linią wsparcia dla ruchu tego serwisu jest Wykop i dość efektywna forma wykop poleca. Efektywna dla...

Natemat.pl jednak musi powalczyć trochę o ruch? Właściwie pytanie czy musi?

Rozumiem, że startując od zera jest trudno ale czy ten projekt nie miał się bronić dobrymi treściami? Widzę, że pierwszą linią wsparcia dla ruchu tego serwisu jest Wykop i dość efektywna forma wykop poleca. Efektywna dlatego, że praktycznie bardzo ciężko ją odróżnić od każdego innego wpisu na stronie głównej a jak wiemy kopa daje całkiem porządnego.

Dlaczego więc jestem zdziwiony? Przede wszystkim ruch z wykopu to tylko tymczasowe poprawianie odsłon i unikalnych użytkowników. Ludzie wpadają na wykopaną stronę, czytają artykuł i już ich nie ma. Nie ma w tym oczywiście nic złego ale myślałem, że w strategii rozwoju natemat.pl będą wykorzystywane bardziej wyrafinowane metody. Nikt (a przynajmniej ja) nie oczekuje, że natemat.pl w miesiąc po starcie będzie miało pół miliona czytelników.

Widać jednak, że nie tylko natemat.pl wspiera się wykopem aby poprawiać swojej statystyki, wśród reklamodawców są bowiem takie serwisy jak Technologie Money.pl, Puls Biznesu, Spidersweb czy nawet Gadzetomania.pl.

Problem w tym, że w momencie kiedy skończy się akcja promowania nagle wszystko leci na łeb i te setki tysięcy UU i miliony odsłon wyparowują z statystyk. Wykop więc mocno uzależnia szczególnie kiedy chce się pokazać rosnące z miesiąca na miesiąc dane :) Swoją drogą Wykop dorobił się naprawdę efektywnego modelu biznesowego i to opartego na własnej reklamie.

Ps. Co ciekawe guzika wykopu na natemat.pl nie ma (lub jest dobrze ukryty)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

wykopNatemat.pl