Miniblog

Nasza Klasa się rozpędza!

Grzegorz Marczak
Nasza Klasa się rozpędza!
22

Ostatnio NK wykazuje się dużą aktywnością - nowy bardziej nowoczesny wygląd serwisu, wersje mobilne, mobilny śledzik, NKTalk, wspólnie z GG tworzenie nowego megapanelu. Podoba mi się ta dynamika - nawet jeśli część z aktywności nie przyniesie spodziewanych rezultatów to i tak jest to dobry tr...

Ostatnio NK wykazuje się dużą aktywnością - nowy bardziej nowoczesny wygląd serwisu, wersje mobilne, mobilny śledzik, NKTalk, wspólnie z GG tworzenie nowego megapanelu.

Podoba mi się ta dynamika - nawet jeśli część z aktywności nie przyniesie spodziewanych rezultatów to i tak jest to dobry trend. Szczególnie zaciekawiło mnie kiedy usłyszałem dzisiaj o tym, że powstaje API do NK, oraz o popularności mobilnego śledzika z którego od startu podobno skorzystało już pół miliona ludzi (wychodzi więc na to, że sama mobilna wersja jest już najpopularniejszym serwisem mikroblogowym w Polsce).

Poza tym w tym roku mają pojawić się jeszcze grupy - czyli tematycznych stron, które będą mogli tworzyć zarówno użytkownicy jak i firmy (czyli mamy odpowiednik facebook pages). Oprócz tego mają powstać etykiety dzięki którym uporządkujemy naszych znajomych w grupy - może to być szczególnie pomocne w śledziku. Zapowiedziana została też platforma z aplikacjami dla NK.

Bardzo ciekawy jestem tylko czy użytkownicy NK nadążą za wszystkimi zmianami jakie planują twórcy serwisu? Wdrożenie śledzika pokazało, że na NK jest duży opór przed nowym i nieznanym narzędziem. Widać więc, że na adaptację wszelkich nowości potrzeba jest sporo czasu i sposobu na edukację swoich użytkowników.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

nasza-klasa