Konsole

Nareszcie! W konsolowych usługach pojawią się w maju dobre gry

PW
Paweł Winiarski
17

Zarówno Xbox, jak i PlayStation ogłosiły już zestawienie swoich „darmowych” gier w ramach abonamentów dla konsol. Oznacza to, że ponownie możemy je postawić obok siebie i porównać propozycje dla graczy z obu obozów.

PlayStation Plus

Jak zapewne wiecie, najwięcej gram na PlayStation 4, więc i oferta PS+ interesuje mnie co miesiąc najbardziej. Problem jest niestety taki, że większość z produkcji tam dostępnych mam już ogranych. Niestety częściej jest tak, że nie mam ich ogranych, a to dlatego że w ogóle mnie nie interesowały. Tym razem jednak do zestawienia darmowych gier wpadła na PS4 jedna pozycja, do której zakupu zabierałem się już od jakiegoś czasu.

Jest to Tales from the Borderlands, czyli fabularna, przygodowa, epizodyczna opowieść z uniwersum Borderlands - gra autorstwa Telltale Games, czyli mistrzów tego typu produkcji (The Walking Dead i The Wolf Among Us były świetne, szczerze polecam). Drugą produkcją dla najnowszej konsoli Sony jest Alienation, czyli takie Diablo, ale z kosmitami.

Trochę gorzej wypada propozycja dla użytkowników PlayStation 3, ale to wciąż dobre produkcje. Blood Knights, czyli action RPG autorstwa studia Deck13. Port Royale 3: Pirates and Merchants to natomiast trzecia część cykli strategii ekonomicznych. Może PS3 nie jest idealną platformą dla tego typu gier, ale produkcja zebrała dobre recenzje i warto rzucić na nią okiem - choć do najmłodszych już nie należy.

Najgorzej oczywiście wypada PlayStation Vita i cały czas zastanawiam się dlaczego Sony decyduje się na takie produkcje zamiar co miesiąc wystrzeliwać z jakichś starszych hitów na przenośny sprzęt - to mogłoby zachęcić ludzi do zakupu. Tymczasem na pewno nie zrobią tego Laser Disco Defenders i Type: Rider.

Games with Gold

Oferta dla konsol Microsoftu jest już znana od kilku dni. Nie ma tym razem jakichś totalnych killerów, ale zestawienie jest solidne. Posiadacze konsol Xbox One, jak co miesiąc, otrzymają dwie gry tylko na swoje sprzęty. od 1 do 31 maja będą mogli pobrać fajną platformówkę Giana Sisters: Twisted Dreams, która swego czasu wycisnęła u niektórych łzy wspomnień w związku z pierwowzorem. Druga produkcja, tym razem dostępna od 16 maja do 15 czerwca to sympatyczny spinoff Tomb Raidera, czyli Lara Croft and the Temple of Osiris. Skończyłem, polecam, szczególnie w kooperacji.

od 1 do 15 maja posiadacze Xboksów 360 zagrają w bardzo dobre (prywatna opinia, niekoniecznie popularna) Star Wars: The Force Unleashed II. Druga produkcja to również uniwersum Gwiezdnych Wojen, czyli LEGO Star Wars: The Complete Saga, którą pobierzecie od 16 do 31 maja. Oczywiście jak co miesiąc, w związku ze wsteczną kompatybilnością konsoli Xbox One, w obie „darmowe” gry dla 360 zagrają również posiadacze amerykańskich konsol tej generacji.

Kto wygrał?

Nie mam faworyta i to miła odmiana, bowiem w ostatnich miesiącach ewidentnie królowały produkcje z Games with Gold. Marzec był dla PS+ słaby, ale jak napisał to Kamil „Kwietniowy PlayStation Plus przy Games With Gold wypada jak słaby żart”. Największym hitem kwietnia miało być świeżutkie Drawn to Death, w którym specyficzny styl graficzny zachwycał od pierwszych zwiastunów. Recenzje nie pozostawiają jednak wątpliwości, to po prostu słaba gra.

Dobrze, że tym razem obie usługi otrzymały niezłe produkcje, nastroje w sieci będą dzięki temu bardziej pozytywnie. Kompletnie nie rozumiem wojny między abonentami obu sieciowych usług na konsolach i przekrzykiwaniu się, która oferta jest w danym miesiącu lepsza. Pozwoliliśmy na to, by sieciowe usługi na konsolach były płatne i na dobrą sprawę powinniśmy traktować udostępniane w nich co miesiąc gry jako dodatek do opłaty za multiplayer, a nie coś, za co faktycznie płacimy w abonamencie. Polecam takie podejście i gwarantuję Wam, że niesie ono za sobą mniej nerwów, gdy pojawiają się informacje o ofercie na przyszły miesiąc.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu