Microsoft

Nareszcie! Niedrogi Microsoft Surface z mniejszym ekranem nadchodzi

Konrad Kozłowski
10

Wiemy już coraz więcej o mającym wkrótce zadebiutować mniejszym tablecie Microsoft Surface. Jaki procesor znajdzie się w środku i jaki rozmiar będzie mieć ekran?

Rywalizacja producentów w kategorii urządzeń dla rynku edukacyjnego, choć nie tylko, będzie jeszcze bardziej zażarta. Chromebooki mogły wygrać pierwszą bitwę, ale Apple i Microsoft nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa w odpowiedzi na działania Google.

O mniejszym i tańszym komputerze Surface mówi się już od jakiegoś czasu. W ostatnim okresie te plotki i przecieki nabierają jednak na sile, a najnowsze doniesienia WinFuture.de wskazują na bardzo konkretne plany Microsoftu. Wewnątrz nowych komputerów Surface miałyby się znaleźć energooszczędne procesory Pentium, złącze USB 3.0 jako port ładowania, a całość będzie zamknięta w obudowie okalającej 10-calowy ekran. Ocenia się, że konstrukcja będzie lżejsza od komputerów Surface Pro o około 20%, a na rynku będą dostępne w cenie 400 dolarów. To daje nam nieco ponad 1500 złotych.

Wchodząc głębiej w specyfikację, według źródła, dostępne będą co najmniej dwa warianty - pierwszy z procesorem Intel Pentium Silver N5000, a drugi (nieco droższy) z Intel Pentium Gold 4410Y lub Intel Pentium Gold 4415Y.

W historii Microsoftu zapisały się już poprzednie próby tańszych i mniejszych komputerów z linii Surface, które miały być alternatywą dla dość kosztownych urządzeń z najwyższej półki. Należy do nich Surface RT i Surface 3, który najwyraźniej znajduje się najbliżej tego, co szykuje Microsoft.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu