Microsoft

Microsoft dopiął swego. Aktualizacje dla Windows 10 są dobrze przyjmowane

Jakub Szczęsny
Microsoft dopiął swego. Aktualizacje dla Windows 10 są dobrze przyjmowane
0

Microsoft poczynił spore postępy nie tylko w zakresie dobrych, ale i lubianych aktualizacji. Ostatnie zmiany pozwalające na odroczenie uaktualnień spodobały się użytkownikom, a kwietniowa odsłona okienek cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Microsoftowi poszło to tak dobrze, że jest to najszybciej rozprzestrzeniająca się paczka poprawek oraz nowych funkcji w historii.

Kwietniowa wersja Windows 10 (April 2018 Update, 1803) dzierży obecnie 78,1 procent rynku maszyn z najnowszymi okienkami na pokładzie. Fall Creators Update (1709) to jednie 15,7 procent co stanowi ogromny spadek: z 43% w maju oraz 92,1% w kwietniu. O innych wersjach nie warto nawet wspominać, największy udział zgłaszany m. in. przez wersje 1703, 1607, 1511, 1507 to zaledwie 2,5%. Tym samym obecna wersja Windows 10 to ta, która charakteryzowała się dotąd najszybszą adopcją na rynku.

Mamy też dobre wiadomości dla HP. To największy partner OEM Microsoftu w kontekście Windows 10

To właśnie komputery sprzedawane przez HP odpowiadają za największy procent rynku sprzętów z Windows 10 na pokładzie. Dell nieco gorszy pod tym względem: podczas gdy lider dzierży aż 27,45% całości, Dell może się poszczycić 18,45% udziałów. Dalej jest Lenovo z wynikiem 12,3%, ale po piętach depczą mu Asus oraz całkiem atrakcyjny ostatnio Acer.

Jeżeli Microsoft utrzyma jakość swoich paczek poprawek, ten wynik może zostać pobity wraz z kolejną aktualizacją. Użytkownicy coraz bardziej przekonują się do modelu udostępniania poprawek przez giganta - to akurat bardzo dobry znak w kontekście bezpieczeństwa komputerów, które obecnie jest niezwykle ważne.

Źródło danych: AdDuplex

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu