Moje przemyślenia

Nareszcie Livestream na Facebooku z świetną aplikacją

Grzegorz Marczak
Nareszcie Livestream na Facebooku z świetną aplikacją
3

Livestream.com wreszcie wylądował w formie (darmowej) aplikacji na Facebooku. Możemy więc umieścić na naszej "ścianie" zakładkę z aplikacją z Livestream zyskując dzięki temu nowych widzów i oczywiście większy zasięg. Podejrzewam, że wcześniej też były tego typu możliwości (ręczne wklejanie kodu czy...

Livestream.com wreszcie wylądował w formie (darmowej) aplikacji na Facebooku. Możemy więc umieścić na naszej "ścianie" zakładkę z aplikacją z Livestream zyskując dzięki temu nowych widzów i oczywiście większy zasięg. Podejrzewam, że wcześniej też były tego typu możliwości (ręczne wklejanie kodu czy jakaś samoróbka?) ale teraz robi się to banalnie poprzez dodanie na Facebooku specjalnej aplikacji.

Aplikacja LS pozwala nie tylko streamować nasze nagranie - możemy też z jej poziomu zainicjować streaming video. Poza tym możemy oczywiście zapraszać do dyskusji znajomych - komentarze zrealizowane są oczywiście w oparciu o Facebooka tak więc nasi widzowie nie będą musieli się nawet logować.

Testowałem aplikację na ścianie AW (gdzie oczywiście jest już dostępna w zakładkach) i uważam, że jest ona świetna. Przede wszystkim dobrze wpasowuje się w Facebooka i całą filozofię serwisu, który chce jak najwięcej aktywności ściągnąć z zewnętrznego internetu do siebie. W tym akurat przypadku mi to jednak nie przeszkadzam - uważam, że potencjał łatwego streamowania video w Facebooku jest w tym przypadku bardzo duży. Szczególnie dla tych, którzy swój wall wykorzystują do celów biznesowychi jest to na przykład ich centrum komunikacji z użytkownikami, klientami itp.Livestream wiąże duże plany z Facebookiem łącznie z tym, że chce dać możliwość użytkownikom emisji programów płatnych czyli pay per view. I wtedy dopiero zrobi się ciekawie.

Osobiście od dawna planowałem bardziej zaangażować się w tworzenie treści video. Myślę, że teraz z Livestreamem na Facebooku wreszcie się do tego zmobilizuje, tym bardziej iż zależy mi na tym aby ścianie Antywebu był równie ciekawym miejscem jak blog, któremu generuje coraz większy i lepszych ruch.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

videoFacebooklivestream