Gry

Najwyższy poziom w World of Warcraft dostępny za 60 dolarów

Mateusz Budzeń
Najwyższy poziom w World of Warcraft dostępny za 60 dolarów
22

Wraz z wydaniem nadchodzącego rozszerzenia do gry World of Warcraft miała pojawić się opcja szybkiego podniesienia poziomu naszej postaci do 90. Decyzja ta spowodowana była tym, że nowe tereny w dodatku Warlords of Draenor będę przeznaczone tylko dla postaci na najwyższym poziomie. Jednak możliwość...

Wraz z wydaniem nadchodzącego rozszerzenia do gry World of Warcraft miała pojawić się opcja szybkiego podniesienia poziomu naszej postaci do 90. Decyzja ta spowodowana była tym, że nowe tereny w dodatku Warlords of Draenor będę przeznaczone tylko dla postaci na najwyższym poziomie. Jednak możliwość tak szybkiego awansu dostępna jest już teraz.

Grę World of Warcraft można uznać za kultową. Regularnie grają w nią miliony graczy, którzy nie widzą przeciwskazań do płacenia abonamentu za dostęp do wirtualnego świata. Tytuł zapewnia firmie Blizzard ogromny dochód. Od premiery WoWa minęło już prawie 10 lat, a mimo tego żadnej grze MMO nie udało przekonać do siebie, aż tylu graczy co produkcji Blizzarda. Wiele tytułów, które początkowo też wymagało płatnego abonamentu szybko przechodziło na system F2P. Gier mających pokonać World of Warcraft pojawiło się już naprawdę sporo. Jednak okazywały się tytułami słabszymi, które mniej lub bardziej nieudolnie kopiowały pomysły z WoWa.

Najnowszy dodatek do gry zatytułowany Warlords of Draenor ma wprowadzić możliwość szybkiego awansu do poziomu 90 dla naszej wybranej jednej postaci, która wkroczy na nowe tereny. Spowodowane jest to tym, że lokacje dostępne w najnowszym rozszerzeniu dostępne są tylko do postaci na obecnie najwyższym poziomie. Dodatek podniesie maksymalny poziom do 100.

Przed ostatnim restartem serwerów w sklepie gry pojawiła się możliwość zakupienia błyskawicznego awansu do poziomu 90 po wniesieniu opłaty wynoszącej 60 dolarów. Opcje tą możemy zobaczyć na zrzucie ekranu opublikowanym w serwisie WoW Insider.

W związku z tym jeśli będziemy chcieli poznać nowe terany w dodatku Warlords of Draenor innymi postaciami będziemy mieli dostępne dwie opcje. Możemy grać przez wiele godziny, aby w końcu wbić 90 lvl lub po zapłaceniu 60 dolarów zyskamy natychmiastowy dostęp do nowych lokacji oraz uzyskamy obecnie najwyższy poziom.

Gracze nie są zadowoleni ze zmian jakie zamierza wprowadzić firma Blizzard. Jest to próba wyciągnięcia od graczy jeszcze większych pieniędzy, którzy już teraz płacą niemało za dostęp do wirtualnego świata. Płatne dodatkowe opcje podnoszące znacząco atrybuty naszej postaci znane są raczej z gier Free 2 Play, które często nazywane są tytułami Pay 2 Win. Wprowadzenie takich elementów może mieć negatywny skutek dla Blizzarda. Zamiast jeszcze bardziej zwiększyć zyski spowoduje to ich zmniejszenie na skutek odejścia graczy.

 

Źródło: WoW Insider

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu